Peugeot vivacity i czarna świeca

Witam, ostatnio skuter w ogóle nie chciał palić, więc postanowiłem podregulować gaźnik, po pełnym zakręceniu mieszanki i odkręceniu o pół obrotu świeca była cała czarna, dołączam zdjęcie https://scr.hu/RdYrBN . Skuter przed wyjęciem świecy pochodził około 5 minut. Mam kilka pytań, oto one.

  1. Kupiłem nową świecę, czy regulować na starej wyczyszczonej i włożyć nową, czy od razu na nowej?
  2. Skuter jedzie około 55km/h. Blokada z wariatoru chyba ściągnięta, z wydechu nie. Postanowiłem kupić nowy moduł odblokowany. Po wymianie będzie konieczna regulacja gaźnika czy nie? Nic się nie zepsuje od odblokowanego modułu na seryjnych częściach ?
  3. Zamówiłem nowy filtr powietrza polini. Czy to dobry wybór? Dobrym pomysłem jest popsikać go WD-40, z powodu iż nie mam oleju do filtrów?
    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi! Pozdrawiam Cieplutko !

nie psikaj filtra WD40… skąd ludzie takie pomysły biorą?
Filtrów suchych się nie polewa niczym bo jak nazwa wskazuje - są SUCHE.

A co do reszty pytań ?

nic. stan świecy się sprawdza po nagrzaniu silnika i kilkuminutowej jeździe a nie po kilkuminutowej pracy na wolnych.
a co do modułu i regulacji to nie wiadomo - jezeli moduł ci podniesie ogranicznik obrotów w gaźnik tam przestanie wyrabiać to trzeba bedzie regulować

A jeżeli moduł podniesie ogranicznik obrotów i gaźnik przestanie wyrabiać, to mam wyregulować gaźnik śrubką od obrotów czy od mieszanki ? Dokręcić lekko czy odkręcić? Mam 14 lat i dopiero moja przygoda z motoryzacją się zaczyna, więc nie wiem do końca jak to dobrze zrobić.

wiec użyj wyszukiwarki i przeczytaj 2-3 artykuły o regulacji gaźnika.