Peugeot Speedfight - Problemy ;)

Witam. Jestem tutaj nowy i ogolnie chcialbym poprosic o rade w sprawie paru rzeczy. Otoz :

1. Gwinty od srob w kopule od silnika sa zjechane. Dokrecic sie da, ale nie jest dokrecona dokladnie i czasami brzeczy. (Nie pogarsza osiagow skutera, bardziej denerwuje) Co moge z tym zrobic?

2. Swieca jest czarna. Z tego co slyszalem to znaczy to o zlym ustawieniu gaznika? Wiecie cos o tym?

Bardzo bym prosil o pomoc w tych sprawach i bylbym naprawde wdzieczny.

Zbaczajac z tematu, bede tu bywal czesniej, gdyz stare forum na ktorym przebywalem umarlo, a szukam nowego miejsca gdzie moge prosic o pomoc w sprawach skuterowych, albo po prostu sie socjalizowac. Dzieufkaa ;)

To 2T? :) Jak tak to mieszanka jest chyba zbyt bogata, trzeba wyregulować gaźnik ;p

Jeżeli 4T to już chyba oznacza, że pierścienie są zjechane i trzeba je wymienić bo bierze olej ;p

1. Wymienić na nowe.

2. Wyreguluj gaźnik. Iglica na srodkowy ząbek i żmudna regulacja śrubką mieszanki.

A ogolnie co zrobic jesli to nie gwinty od srob sa zjechane, tylko gwinty w kopule?

A co do regulacji, moge to zrobic sam? Czy jest opcja ze moge jakos zajechac silnik jesli cos zle ustawie? Dzieki

A tak ogolnie to jest to 2T ;)

Są takie kleje o nazwie "płynny metal" ale czy takie wynalazki są dobre? Nie wiem... Ja kupiłem w Leclerku jakiś Technicqlit za 13 zł i czasem go używam.

Jeśli dasz za ubogą mieszankę możesz przegrzać i z czasem zatrzeć silnik ale takie coś nie dzieje się w pięć minut. Jeśli skuter po rozgrzaniu jest słaby to trzeba wzbogacić mieszankę. Ogólnie o regulacji gaźnika napisano setki poradników. Powiem od siebie, że jeśli masz wszystko seryjne to dyszy nie zmieniasz, iglicę dajesz na środkowy ząbek, śrubę składu mieszanki wkrecasz do końca (nie na siłę tylko lekko), wykrecasz dwa obroty i doregulowywujesz - z reguły lekko jeszcze ją wkrecając. Świecę oglądasz bezpośrednio po pracy na wysokich obrotach - nigdy po wolnych. Powinna być kawa z mlekiem.

Dzieki, jutro sie za to wezme i dam znac jak wszystko pojdzie :D

Mam pytanko. Czy ktos mialby mi podeslac tutorial ze zdjeciami? Szczerze to niemam pojecia gdzie znajduje sie iglica.

Troche to dziwne, bo skuter po rozgrzaniu chodzi w miare okej, ale nie poleci wiecej niz 50km/h.

Co do śrub, jak kolega Kisiu doradził Ci "płynny metal" to po zabiegu polegającym na zalaniu otworów pod śruby polecał bym albo prze-gwintować każdy otwór gwintownikami ( 1,2,3 ) albo na nowo rozwiercić otwory i nagwintować gwintownikami m6 lub m8 (1,2,3) ( nie wiem jakie tam masz otwory). Otwór pod gwintownik m8 to 6,8 mm pod m6 to 5mm

Witam znowu ;) Dzisiaj wzielem sie z lekka za skuter, a mianowicie wymienilem rure wydechowa na standardowa, ale odblokowana i wyczyscilem filtr powietrza.

Jedna rzecz ktora jest dla mnie dziwna to kiedy pierwszy raz odpalam skuter po jakis 2 godzinach przerwy, ma strasznego mula, jakby nie chcial sie wkrecic na obroty. Gdy juz przejade sie kawalek (10 metrow), mul mija i skuter jezdzi w miare normalnie ale i tak slabo (Max 50km/h.

Swieca tez jest czarna, ale odziwo skuter chodzi jak normalny skuter, ale nie jak speedfight, jesli wiecie o co mi chodzi ;d

Czy wyczyszczenie gaznika i regulacja cos pomoze? Czy moze powinienem zwiekszyc dysze? (Niemam pojecia jaka mam, ale pewnie standardowa) - Wiecie jaki moze miec rozmiar?

Jeszcze jedna sprawa. W spidfajciku jest z tylu taki jakby lancuch nazwany "Trelock". Czy wie ktos jak go moge wyjac? Zgubilem kluczyki i nie jest mi potrzebny, a troche wazy ;d Probowalem dzisiaj go wyjac, ale jakas zwiesza sie na koncu ;/

Dziekuje z gory ;)

Jak jest czarna to wyreguluj gaźnik, musi być " kawa z mlekiem"

Zwiesza się bo jest przymocowany do ramy ten "łańcuch".

Nie pytalem sie czy sie zwiesza, tylko czy ktos wie jak go wyjac, no ale dzieki ;)

A gaznika nie moge wyregulowac, bo srubka od mieszanki jest zaslepiona ;/

fajny gaźnik, też taki miałem przez chwile.Poszedł na psy szczekać..

Pomyśl choć przez chwilę to nie boli... skoro jest przymocowany do ramy to co trzeba zrobić?

Wombat napisał:

fajny gaźnik, też taki miałem przez chwile.Poszedł na psy szczekać..

Nie wiedzialem,ze sa takie gazniki... Tez bym go odrazu wyp... w pieruny. I dał taki co ma mozliwosc regulacji.

Mechanikiem nie jestem, wiec zbytnio niewiem co mozna a co nie ;d A co do gaznika, pobawie sie z nim dzisiaj, bo slyszalem ze mozna go przewiercic i wkrecic wkreta i wyjac ta zaslepke. Jak mam i tak kupic nowy gaznik to mozna sprobowac ;) Wieczorem zdam relacje ;d

To próbuj od małego wiertła- jeśli jest tam wkręcona zaślepka to może uda Ci się rozwiercić tak,żeby nie uszkodzić gwintu oryginalnego, dobór śrubki będzie łatwiejszy :)

Lekko wkrece tylko zeby wkret sie zaczepil ;d najpierw sprobuje malymi kombinerkami wyjac :P Dzieki ;)

Dzisiaj zabralem sie za skuter. Kolega pomogl mi wyregulowac i wyczyscic gaznik. Chodzi o wiele lepiej/stabilniej, ale dalej mu brakuje mocy. Dzisiaj jak wracalem do domu przypomnialo mi sie ze kiedys wymienialem w nim rolki na 6.8g nie sprawdzajac wagi poprzednich (Wiem, debil). Doczytalem sie przed chwila ze standardowe rolki do speedfighta to 9g? Czy myslicie ze skuterowi brak mocy, poniewaz rolki ktore w nim sa sa zbyt lekkie? Dzieki ;d

hmm, doradzi ktos? Dzieki :D