Pęknięty tłok ?!!!

Witam.Mój skuter chodzi dosyć głośno i ktoś powiedział, że to może być pekniety tłok.
Moje pytanie to jakie są objawy peknietego tłoka ? i czy to moze cos innego ? (to nie tłumik bo wymienilem dobrze uszczelki)

Pęknięty tłok i głośne chodzenie silnika :DD Gdybyś miał pęknięty tłok to silnik w ogóle by nawet nie zapalił. Jak głośno chodzi to albo śruby mocujące tłumik się poluzowały albo wywiało uszczelkę. Połóż się pod skuter i spróbuj dokręcić tłumik do głowicy ale tak z czuciem aby nie zerwać gwintu a jak to nie pomoże to nowa uszczelka tłumika która znajduje się na końcu tłumika pomiędzy głowicą a właśnie tłumikiem. Mi nie dawno bo do miesiąca czasu temu też silnik zaczął głośniej chodzić i okazało się że jedna nakrętka mocująca tłumik do głowicy gdzieś sobie znikła. Przykręciłem inną i odrazu ciszej.

wlasnie chodzi o to ze przy tłumiku ostatnio sie napocilem i wszystko powinno byc ok bo juz mialem kilka razy z tym do czynienia.To musi byc cos innego.Powiem tyle ze zaczął mi chodzic glosniej od kiedy wymienilem glowice od cylindra.Co to moze byc ?

Pytanie typu "Jak chodzę to mnie noga swędzi, czy to może być złamana kość". Nie no, ludzie, trochę powagi...

Jeżeli to nie odkręcone kolanko lub uszczelka jak Kapuchon pisze to może być także wypalona wata w tłumiku, albo po prostu dźwięki dochodzą z filtra powietrza.

sproboje jeszcze cos pogrzebać przy filtrze i tłumiku, ale zapomnialem dodać ze jeszcze bardzo ciezko go sie odpala

przykrecilem mocniej swiece i przykrecilem mocniej dekiel od kopnika i działał.odpalilem go kilka razy, ale po 10 minutach postoju nie chce juz odpalic. o co chodzi ?

Przykręciłeś mocniej świece. Jak mocno ? Świecy nigdy się nie dokręca na siłę. Wkręca się tyle ile da się radę ręką i lekko dociągnąć kluczem tak żeby sama się nie odkręciła. Sprawdź czy świeca cała i gwint głowicy.

świeca okej gwint glowicy nowy i w porządku.Ktoś wie co to moze byc ?

A może tłumnik masz odblokowany i z tego tak glośno chodzi ?

"Napisano 4 miesiące temu" przez tyle czasu raczej się uporał z tym problemem :)

No nie wiadomo ;] No ale fakt nie zauważyłem