Pęknięta obudowa paskaRouter City Line

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Pęknięta obudowa paskaRouter City Line

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 6 miesiące temu.

Oglądasz 11 postów - 1 przez 11 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Bart
    Bart
    Użytkownik

Witam.
    Koledzy, koleżanki.
    Dzisiaj po pół rocznej przerwie chciałem odpalić mojego skutera. Wziąłem go do garażu i kopnąłem w starter. Po kilku próbach odpalił. Po 5 sekundach zgasł-normalne. Drugi raz, po 3 kopnięciach odpalił-zgasł. Normalne. Chce spróbować 3 raz. A tu stópka startera idzie bez oporu. Schylam się, a dookoła nóżki pękła obudowa. Zdjąłem obudowę i wszystko wygląda okej. Myślicie,że wystarczy wymienić tę obudowę i wszystko będzie okej?

Najważniejsze. Pacjent to Router City Line.

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Jeśli ewidentnie na obudowie jest uszkodzenie to wymień ją i tyle. Te materiały nie są zbyt wytrzymałe, co wynika z kosztów ich produkcji i finalnie ceny takiego skutera.

Zdjęcie profilowe Bart
    Bart
    Użytkownik

http://i67.tinypic.com/1566af5.jpg

Takie jest pękniecie. Zdjąłem tę klapę i wszystko w środku wydaję się okej.
    Czy to normalne,że kręcąc paskiem, ta zębatka z przodu sie nie porusza?

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 6 miesiące, 1 tygodni temu przez Zdjęcie profilowe Bart Bart.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 6 miesiące, 1 tygodni temu przez Zdjęcie profilowe Bart Bart.
    Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Jaka „zębatka z przodu”?

Zdjęcie profilowe Bart
    Bart
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

To jest przeciwtalerz wariatora. Jeśli napęd jest wyrobiony, to pasek może się ślizgać na tyle, że nie będzie kręcił wariatorem. A samym przeciwtalerzem jak kręcisz (przeciwnie do wskazówek zegara) to czujesz wyraźny opór?

Zdjęcie profilowe Bart
    Bart
    Użytkownik

Tak. Jest solidny opór. Jak kręcę tym talerzem, to pasek się porusza, w obie strony, ale jak pokręcę samym paskiem, to talerz się nie kręci. Przed tym zdarzeniem nie zuważyłem, żeby skuter jakoś był słabszy. Nic niepokojącego nie było.

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Wymień pokrywę i tyle. A rozrusznik masz sprawny? To go odpal z rozrusznika.

Zdjęcie profilowe Bart
    Bart
    Użytkownik

No właśnie przed tym wszystkim kręcił. Ale teraz coś słabo. No ale akumulator ma 5 lat. I od 3 lat stał w zimnym. Rzadko odpalany. Przy zdjętej pokrywie mogę go odpalić?

Zdjęcie profilowe Bart
    Bart
    Użytkownik

Nowa obudowa założona, działa. Jeszcze mam problem ze światłami. Nie działa mu długie światło. A jak wcisne guzik, który służy do mrugania światłami, to licznik przygasa, a wskazówka poziomu paliwa spada..

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zwarcie jakby, może w samej żarówce. zacznij od najprostszej rzeczy – wymiana żarówki.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
Oglądasz 11 postów - 1 przez 11 (z 11 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie