PCC3 a zakup skutera poniżej 1000zł

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery PCC3 a zakup skutera poniżej 1000zł

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe MroczneFlaki MroczneFlaki 4 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe MroczneFlaki
    MroczneFlaki
    Użytkownik

Witam kupiłem dzisiaj skuter (motorower) za zawrotną cenę 950zł i tutaj pytanie czy w koncu mam składać tą deklarację czy też nie, na jednoslad.pl przeczytałem, że muszę tylko mam zmienić wartośc podatku z 2% do 0%, z kolei na innej stronie jest napisane, że nie muszę takowej deklaracji składać, po 3 próbowałem korzystać z programu do uzupełniania PCCA3 i nie było tam opcji zmiany % podatku z 2% na 0%. Sam już nie wiem. Z góry dzięki za pomoc.

• Ten temat został zmodyfikowany4 miesiące, 1 tygodni temu przezZdjęcie profilowe MroczneFlaki MroczneFlaki.
    • Ten temat został zmodyfikowany4 miesiące, 1 tygodni temu przezZdjęcie profilowe MroczneFlaki MroczneFlaki.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Nie ma obowiązku składania deklaracji PCC-3 przy sprzedaży rzeczy ruchomych, jeżeli podstawa opodatkowania
    nie przekracza 1.000 zł, jak również w sytuacji kiedy jedna ze stron z tytułu tej transakcji jest opodatkowana lub zwolniona z podatku VAT (zakupy w firmach).

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    MroczneFlaki
    Użytkownik

Dziękuję, ciekawi mnie czy moderacja jest twoim sposobem na życie, bo za każdym razem gdy zadam pytanie to od razu odpowiadasz 😉

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie jest. 🙂

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe arek
    arek
    Użytkownik

a gdy za skuter zapłaciłem rowne 1000 zł to trzeba taka deklaracje skladac??

arek
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zadzwoń do Urzędu Skarbowego i się zapytaj. Od tego są aby obywatelom w takich kwestiach pomagać.

MroczneFlaki
    Użytkownik

Wiesz możesz zapłacić równe 1000 a w umowie napisać 999 albo 900

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie