pasek napedu - oznaczenia

Witam!
Czy moze mi ktoś wyjaśnić te tajemnicze wartości na pasku napędu:
17.0 x 729 ?

Czy np. mozna do skuterka zalożyć 17.5 x 729 ?
Bardzo prosze o radę:)

729 długość, a 17 to szerokość. Spokojnie możesz założyć, to znikoma różnica.

jak założysz jednak dłuższy bedzie mail mula na starcie ale v-max wiekszy

Norbert, możesz rozwinąć myśl? Mi się wydaje, że jak założy szerszy, to będzie wyżej wchodził na wario ;)

Bartolini ja to przerabiałem zamiast 729/17,7/30 zakładałem 755/18/30 i tak... jadąc powoli pasek ociera o taki wypust w karterze z tyłu za korektorem momentu, jak jedziesz szybciej to dłuższy pasek jest na wariatorze wypychany wyżej i zapierdziela po bendiksie i jak nie z jednej to z drógiej o coś ociera, góra 5 kilometrów i pewnie by go przecieło na pół. Dłuższy pasek zdałby egzamin ale nie w tym silniku w tej przekładni nie ma po prostu miejsca, najlepsza opcja to 729/18/30.

755 trochę za długi, ale zapytałem z ciekawości wujka google i jest też 732x18 - ciejawe jak to by się sprawowało...

myślę że warto spróbować, modyfikacje przekładni bezstopniowej sa lepsze bo nie ma strat na przyspieszeniu, a zmiana przekładni głównej pogorszy dynamikę i jeszcze w dodatku nie jest tania. Ja próbowałem na pasku 755 bo z tanich tylko taki rozmiar był w sklepie.732 może popasować :) kiedys to sprawdzę.