Paliwo w filtrze powietrza

Siemanko. Ostatnio pisałem ze skuter mi sie dławi. Postanowiłem zaglądnąc do filtra.. Okazało sie że cały filtr jest brudmy i smierdzi paliwem.. A plastikowa rurka króra wychodzi z filtra miała w srodku (chyba) paliwo tylko że nie było to paliwo w postaci plynu a jakby smaru, tak czy inaczej bylo to cos gestego jakby maź. (zdjecie rurki):
http://iv.pl/images/20893800427115442972.jpg

Co zrobic żeby nie pluło paliwem do filtra?

Siemka ! Kolego pierwszą opcją którą musisz zrobić wyczyść filtr i osusz go, a jeżeli chodzi o rurke to coś jest nie tak z mieszanką !Jakiego oleju używasz i jaką stosujesz proporcję ? Na końcu wyreguluj gaznik ponieważ dostaje za dużo paliwa i nie nadąża go spalać ! daj znać jakie były efekty , jak coś to bedziemy szukać dalej !!!

A i jeszcze jedno PRZECZYŚĆ GAZNIK !!! TO JEST PODSTAWA !!!

Olej specjalny do 4T kupowałem w sklepie motorowerowym i nalałem tyle ile było w książeczce, tak samo z olejem do przekladni.

Gaznik niby był dopiero wyregulowany u mechanika.. ale cholera wie co on tam robił. Filtr to musze kupic nowy bo to nie jest gąbka tylko ten papierowy.. nie moge doczyscic. Dlatego dopiero jutro wezme sie za to :/

witam w pokrywie zaworów jest podlaczony wezyk który idzie do filtra powietrza (jest to odma )odpowietrzanie skrzyni korbowej sprawdz czy z tej rurki przypadkiem sie zabardzo nie dymi nie pluje czyms w postaci paliwa oleju jezeli tak to sa objawy zuzytych pierscieni ostatnio mialem z czym takim doczynienia i okazalo sie ze zuzyte sa pierscienie