Paliwo w baku.

witam
mam problem
mam paliwo w baku ale z wężyka się nie leje
próbowałem ciągnąc i tylko się przyssałem
gdy dmucham to powietrze dociera do baku

wężyk nie wychodzi z baku bezpośrednio

Wymień filtr paliwa jesli jest papierowy. Wyczysć jeśli rozbieralny.

Fachowcy !!! to działa na zasadzie podciśnienia, zassać możesz jedynie wężyk do podciśnienia i wtedy poleci paliwo

Dobrze napisane Andrzej!

Ja do serwisowania pierdzikółek swoich znajomych z kranikami podciśnieniowymi (szybkiego napełniania gaźnika benzyną bez mozolnego kopania lub zbędnego mielenia rozrusznikiem, jak i np. spuszczania starej, zwietrzałej *cieczy* ze zbiorników) używam... odkurzacza. :)
Wystarczy podłączyć wlot zasysania odkurzacza do wężyka podciśnienia, uszczelnić palcem czy taśmą, włączyć zasilanie i... samo płynie. :D

I mamy BUM!!!
Paliwo i jego opary dostaną sie do silnika odkurzacza, a w nim iskrzy komutator i szczotki... Potem masz odrzutowy odkurzacz ;-)

Sympatyczny kolego... *benekpe*. :)

Ile Ty masz lat... trzynaście, czternaście, może piętnaście, a może już jednak trochę więcej!
A wystarczyło przeczytać cały mój tekst ze zrozumieniem. :P
Skorzystaj może teraz jeszcze z opcji edycji, bo poszedłeś tutaj w długą niczym hostessa po dragach. :D

Sterowany podciśnieniowo zawór paliwa (podciśnienie działa jako włącznik przepływu paliwa), nie napisałem... odsysać odkurzaczem paliwo ze zbiornika, no litości!
Widzisz, niechcący pokazałeś się z tej drugiej, lepszej strony, a trochę szkoda. :P

Ale nawet jak miałbyś rację, to zapytam dlaczego nie ma lawinowych wybuchów zbiorników paliwa samochodów benzynowych z elektrycznymi pompami paliwa?! Każda elektryczna pompa paliwa ma przecież wirnik, komutator i szczotki też ma i pracuje tłocząc paliwo przez samą siebie!

Zapalają się jednak tylko... opary paliw i pyłów potraktowane ogniem, wyładowaniem elektrycznym, itd. Stąd wybuchy gazu, rozerwania zbiorników przy np. spawaniu ich bez stosowania się do zasad BHP, sprawdzaniu wzrokowo poziomu paliwa w zbiorniku np. zapalniczką. :(
Jest to czasem skrajna niewiedza, a często to niestety zwykła głupota człowieka, słowem... BEZMÓZGOWIE !

Napisz może już kolejny swój post bardziej z sensem, chyba, że Twoją wypowiedź w tym temacie mam traktować jako *odbijany* za zwrócenie Ci uwagi odnośnie możliwości stosowania zamiennika cudzysłowu.
Trzymaj się ciepło i Ty to jednak... nie używaj odkurzacza. :)

Faktycznie, droga młodzieży, odkurzacz to jeszcze chyba nie dla Was, a odsysanie ustami paliwa ze zbiornika bardzo szkodzi szkliwu zębów, zresztą zapytajcie o to swoich rodziców, minione lata osiemdziesiąte się kłaniają. :)

Paliwo ze zbiornika odsysać odkurzaczem, o kur...a, stary już jestem, ale na to jeszcze nie wpadłem! :P

Edytowano i uzupełniono wpis (godzina 21:55 i 22:18_link)

Jednak masz rację... *benekpe*.
Bardzo Cię przepraszam za swoje niepoważne rozważania.
Dziękuję za zwrócenie mi uwagi na moje nieuctwo i prostactwo.
Jeszcze raz przepraszam i spokojnej nocy życzę.

A dla innych osób, które chcą jednak wiedzieć więcej polecam to:

http://autokult.pl/2013/03/21/niskocisnieniowe-pompy-paliwa-budowa-i-dzialanie

Metros napisał:

Sympatyczny kolego... *benekpe*. :)
Każda elektryczna pompa paliwa ma przecież wirnik, komutator i szczotki też ma i pracuje tłocząc paliwo przez samą siebie!

Mylisz kolego pompę i układ ją napędzający.
Kreujesz się na forumowego wszechwiedzącego guru, a tymczasem piszesz o rzeczach, o których masz blade pojęcie...
Jałowa w twoim wykonaniu polemika jest żenująca.
Może prześpij się, niech emocje ochłoną.