Padła żarówka ;/

Od kilku dni żarówka do świateł mijania miała problemy z załączeniem się. Długie działały, mijania raz się załączały raz nie. Wyjąłem żarówkę, i przyłożyłem do akumulatora na krótko - problem dalej był, tak więc to nie wina elektryki. Pomigała żarówka i się spaliła tzn. spaliła się tylko część za światła mijania. Jak wiadomo w żarówce są 2 druciki. Jeden odpowiedzialny za światła drogowe, drugi za światła mijania. Drogowe działają, mijania nie. Wiadomo, że muszę kupić nową żarówkę (BA20D 12V 35/35), jednak będą ją miał najwcześniej w poniedziałek, a do poniedziałku muszę jakoś jeździć. Czy mogę na drogowych jeździć do tego poniedziałku? Nie będzie problemów z Policją?

Z taryfikatora wynika, że za jazdę bez świateł jest 100 zł mandatu, a za jazdę z włączonymi drogowymi w dzień 200 zł :)

To ja już wolę pojechać jutro autobusem. Dzięki lucek za odp.

Wiecie czemu te skutery tak się strasznie sypią? Bo je montują na "odwal się". Wszystko co mi się już zepsuło w nim to dla tego bo źle coś złożyli w fabryce. Nawet kabelka nie potrafią dobrze spiąć.

- Brak iskry w skuterze = nie dociśnięty kabel od iskrownika podczas montażu, przez co po prostu wypadł z wtyczki.
- Padnięty czujnik stopki bocznej - Byle jak założyli uszczelkę na nim przez co dostała się do środka woda i zrobiła zwarcie
- Padnięte ssanie - Zostało krzywo założone przez co iglica w ssaniu była zgięta o milimetr i po pewnym czasie skuter miał problemy z odpalaniem na zimno
- Od tylko wyjechania z salonu rozregulowany gaźnik - Nie wyregulowali go.
- Przepalona żarówka - Styk do włókna mijania latał blisko styku do włókna drogowego. Musiało dotknąć się jedno o drugie podczas jazdy i żarówka do wymiany.

Warto wspomnieć też o krzywym przykręceniu przedniej czaszy (na początku musiałem przód rozebrać), latających śrubkach od plastików, Nie dokręcony króciec wlotowy od filtra powietrza.]

Te skutery są dobre, jednak ich bezawaryjność jest uzależniona od tego jak go złożyli. Jeżeli został złożony na "odwal się" tak jak mój to co chwila będzie coś padało.
Polecam wszystkim tym co kupują te chińczyki aby zaraz po przywiezieniu odkręcić WSZYSTKO i skręcić na nowo.

Przyjedź do mnie - dam Ci za free tą żarówkę bo mam ze cztery - i będziesz mógł śmigać. W dzień się nie skapną że jeździsz na drogowych. Tylko do Piastowa musiałbyś podjechać motorkiem albo pociągiem na stację. W razie co dzwoń jakbyś był zainteresowany. 886-602-486

Michalk001 napisał:

Przyjedź do mnie - dam Ci za free tą żarówkę bo mam ze cztery - i będziesz mógł śmigać. W dzień się nie skapną że jeździsz na drogowych. Tylko do Piastowa musiałbyś podjechać motorkiem albo pociągiem na stację. W razie co dzwoń jakbyś był zainteresowany. 886-602-486

Dzięki za propozycje, dogadałem się z Ojcem, i ma dzisiaj być na stacji to przy okazji jak będzie to kupi. ;D