Opinie: Xenony i rola oświetlenia w skuterze

Żarówki reflektora, świecące w odcieniu niebieskim, jeśli mają odpowiednie normy, mogą być używane. Podobnie wygląda z kloszami, barwa kloszy tylnych lamp, może być w dowolnym kolorze, pod warunkiem że na kloszu widnieje oznaczenie homologacji. (Znajomy jeździ zielonym Golfem, z zielonymi kloszami tylnych lamp i diagnosta, na przeglądzie, nie robi mu łaski, ponieważ klosze posiadają oznaczenia homologacyjne)

Ja miałem halogen HS1 o niebieskim odcieniu i dużo lepiej oświetlał drogę niż seryjny,niestety spaliły się w nim długie światła,ale z chęcią bym go kupił jeszcze raz :slight_smile:

Ale tu nie chodzi o żarówki o zabarwieniu niebieskim, tylko o niebieskie żarówki. Całkowicie niebieskie.

Całkowicie niebieskich, poza małymi 5W do postojówek nie widziałem :slight_smile:

Co to za skuter? Ten biało-niebieski obok zipp’a quantum’a?

Ferro 302

Mam Rometa 767 model 2010.Romecik ma po obu stronach reflektorów niebieskie światła Led.Czy z takimi światłami mogę się poruszać ?

A domyślnie jak włączasz światła mijania, te niebieskie się wyłączają?

Przeglądy niczego tak naprawde nie rozwiązują…W Swoim Speedzie mam przyciemnione kierunki razem ze środkami,tylną lampę również do tego z przodu mam założony tuningowy reflektor Revo który przyznaje sie bez bicia oślepia innych,a gdy pojechałem na przegląd diagnosta powiedział tylko że za tego typu oświetlenie każda kontrola zakończy się zabraniem dowodu i mam to zmienic ale przegląd podbił(i to bez żadnego przekupstwa).

Tak domyślnie.Nie można ich wyłączyć.Dodam,że te światła zostały seryjnie zamontowane.

Oto przykład jak nie tuningować oświetlenia :smiley: http://www.youtube.com/watch?v=wsrCKiWAgeY

Mam Rometa 727 i i lampe laser pod maską ;D

Z tymi swiatlami to jest tak jak za czasow PRL scigano za dodatkowe swiatlo stop.Po pewnym niedlugim czasie zezwolono na stosowanie.Sam osobiscie zakupilem do skuta zarowki o niebieskim odcieniu i swiatla mam super, a na oryginalnych byla katastrofa.Wszystko to co ulepsza lub ulatwia nie powinno byc zakazane.

tu nie chodzi o niebieskie zabarwienie, a o niebieskie światła.

Panie Leszku zarowka ma szklo niebieskie, a swiatlo jest koloru bialego z odcieniem niebieskawym, to tak jak dodawano ultramarynr do bialej farby aby uzyskac glebsza biel