Opinie: Test nowej Hondy PCX 125 #2: Odkrywamy miasto na nowo dzięki zwrotności tego skutera

Jeszcze trochę za dużo wody, a za mało treści, żeby komentować :slight_smile:

z zeszłego roku:
https://www.youtube.com/watch?v=mxJG4bxtsxI

Tak tak, ten testdrive CODA wybitnie ukazuje pewien fakt - najwięcej hejtu na skutery/maxiskutery leją ci co nie jeździli na takich sprzętach na codzień. A tu jak widać wystarczy jeden dzień takim scootem w mieście i od razu wiadomo o co chodzi.

Znam, ubawiły mnie reakcje Cody na jazdę skuterem :-)
Odnosiłem się do ^reglamentowania^ informacji o PCXsie na JEDNOŚLADZIE.

Zgadzam się z opinią kolegi Edwarda (niezalogowanego i tym samym niewidocznego na forum) w kwestii braku komfortu osób wysokich na tym sprzęcie. Po obejrzeniu i przeczytaniu tej drugiej części artykułu pomyślałem że coś chyba ze mną jest nie tak (i z moimi proporcjami ciała) bo mając 175 cm również było mi nie wygodnie na PCX’ie. Nie oszukujmy się w takim razie dłużej - ten sprzęt jest stworzony dla osób niskich i one będą na nim czuć się doskonale. Zachęcam też kolegów redaktorów do sprawdzenia możliwości fabrycznego ogumienia na mokrej nawierzchni bo chodzą słuchy ze czar pryska. Jeżdżąc PCX’em nie podobało mi się również umiejscowienie lusterek w których po prostu mało widać. Jeśli już mówimy o lusterkach to warto wspomnieć że stosując akcesoryjną dedykowaną wysoką szybę konieczne jest przeniesienie mocowania lusterek poza obrys sprzętu bo w przeciwnym razie będą zahaczać o pleksę.

byłem bardzo nastawiony na PCX-a, zachwycony, przekonany..itd. Aż do pierwszego kontaktu na żywo. Wtedy przyszła refleksja: kurde jakie to małe.

Przecież takie małe spalanie i zwrotność musi mieć swoje podstawy ;) Ale typowo na miasto do przeciskania się wystarczy. Zastanawiam się, czy wersja 150cc w ogóle się sprzedaje :D

Spotkałem użytkownika 150, znaczy ktoś kupił :-)

Jakby dać temu 300cc to by można polatać :P

Dali 300 i nazwali Forza :-)

Sorry ale Forza nawet 125 to zupełnie inna bajka i zupełnie inna półka cenowa :)

ale też nie jest duża

Przyznam się, że nie jeździłem Forzą (nie była wtedy dostępna) a PCX'em miałem przyjemność i wrażenia miałem takie, że gdyby ten skuter był ciut większy to miałbym niezłą rozkminię mając wtedy z tyłu głowy SR MAX'a

dokładnie.

Wtedy nie była (dostępna) i nadal nie jest, a podobno nawet nie będzie, bo wejdzie nowszy model. Też próbowałem - z równie udanym skutkiem - przymierzyć się do Forzy 300.