Opinie: Skuter nie odpala? Dlaczego?

A jaka jest przyczyna trudności w odpalaniu na ciepłym silniku? Ja niby wielkich trudności nie mam, ale faktem jest, że na ciepło zwykle odpalam z gazem i z kopki.

Na nie odpalenie skutera przez dłuższy postój radze sobie czasami troche w inny sposob. Jak nie chce mi sie stac i kopac to poprostu schylam sie, wyciagam z gaznika wężyk od ssanie i sam zasysam troche paliwa, żeby szybciej dopłynęło do gaźnika. po tym wystarczy kopną 3/4 razy a nie 20 :slight_smile: ale to jesli ktos ma łatwy dostęp do gaźnika. co innego jak jest schowany to wtedy nie ma innego wyjścia jak kopac…

Też kiedyś kopałem, aż wałek kopniaka wpadł do środka, sprężyna wyskoczyła i po zabawie.

Można wyjąć wężyk podciśnienia kranika paliwa i ustami, lub przyrządem (np.gumową gruszką lewatywy) zrobić podciśnienie, aby paliwo napełniło gaźnik. Dodatkowo radzę przytkać wlot filtra powietrza szmatką, pomaga :wink:

można też wykręcić świecę i wlać strzykawką trochę paliwa. jak już odpali to zaciągnie paliwo z baku

prosze mi wytłumaczyć dlaczego muszę wcisnmąć rączkę hamulca przy odpalaniu

dla tego, żeby skuter Ci nie odjechał, przy odpalaniu wzrastają obroty i mógłby się wyrwać stojąc na ziemi.

Witam. Posiadam skuter toros el diablo i odkąd go kupiłem,zrobiłem zaledwie 330km i jezdziłem w suche dni nie było problemów z odpalaniem. Ale niestety raz wracając do domu zastała mnie ulewa i na drugi dzień nie mogłem odpalić silnika. Odkręciłem filtr powietrza i okazało sie że filtr jest zamoczony. Wziąłem wysuszyłem,gaznik rozebrałem i nie było śmieci.Potem odpaliłem na kopniaka bo na starter ani rusz. Silnik zapalił ,pochodził minutę i zgasł,kopałem 20razy i klapa,nic.Poddałem sie i skuter stoi i niszczeje. Prosze o pomoc co może być przyczyną?

Witam. Mam skuter Simson , nie chce mi odpalić problemem jest to że prąd dochodzi do cewki ale nie chce mi odpalić , nie wiem co robić . Proszę o pomoc co może być z nim nie tak?

Witam jestem tu nowy i mam pytanie mam chinski 4t zipp vapor wszystko bylo ok az nie dawno postał tydzien i przestał palic czysciłem gaznik iskra jest swieca ok benzyne dostaje i nawet nic nie łapie zdjełem filter i przykładałem reka tez nic dawałem bez posrednio do cylinda bezyny i nic a i skuter pali tylko z startera pomuszcie co mu moze byc

Witam. Tez mam problem z odpalaniem skutera. Sprawdziłem i poprawilem świece, naladowałem akumulator skuter zapala na dotyk. Po zrobieniu kilku km skuter nie chciał palić ani z kopki ani startera. O co może chodzić ?