Opinie: Romet RCR 125 2016 trafił już do salonów sprzedaży. Znamy cenę

I to nie jest zła propozycja, cena całkiem sympatyczna. Na miejscu człowieka, który będzie oglądał mojego hyo, to już bym się mocno zastanowił. Nówka, też 2 cylki, nowocześniejsze przednie zawieszenie, dwie tarcze… Przewaga hyo to tym razem opony (wymienione na Michelinki), szyba, kufer i reszta dodatków + to, że jest już dotarty i sprawdzony (a jednak jeszcze nowy i na gwarancji). Model rometa - choć bardzo mi się podoba - będzie przez jakiś czas sporą niewiadoma dla nowych użytkowników. Ale co tu dużo mówić, takie propozycje jak RCR wykoszą starszych klientów, a junak RS młodzież i na nowe HYO GT 125 za 13,5K chętnych raczej nie będzie. A i używki mają w plecy, przy takich cenach :frowning:

Romet wciąż nie jest wysoko pozycjonowaną marką i zapewne tam mu zostanie. Jest kojarzony z ogarem, komarem, motorynką, rowerami.. bo nawet nie z chartem który mimo potencjału nie zaistniał. Raczej z rekreacją, zabawkami.. itd. Teraz wszyscy wiedzą że romet to chińczyki. Widzisz fajny motor, podchodzisz i widzisz na zbiorniku napis ROMET... i jest: eeeee Romet.
Przekłada się to na to że mało kto kupi poważny motor z silnikiem od zabawki - i to nie chodzi o to jak naprawdę jest tylko jak go odbierają.
Cały czas działa ten sam mechanizm który powoduje że prawie nikt nie kupuje superba od skody czy phaetona od VW. Bo superb to passat dla ubogich a phaeton to limuzyna dla ubogich. Za to octavie i passaty idą jak woda i nikomu na honorze nie ubywa. Tak ludzie mają i już.
Hyosung to znana i sprawdzona konstrukcja która już się obroniła więc romet to nie konkurencja. W każdym razie jeszcze nie teraz. Teraz ^robią zbyt^ ceną i to wystarcza.
.
Myślę że dlatego daelimy nie są sprzedawane całkiem jako RMT czy Romet. Zachowują przeszycia i nazwy własnych modeli żeby była jasność że to Daelim tylko Romet to sprzedaje. To tłumaczy cenę i sugeruje jakość inną niż Wigry 4.

I tu się zgodzę z przedmówcą,wpierw Araszu historia marki na której latasz potem porównanie,rcr to nic innego jak raven lux w ciut innej budzie
http://allegro.pl/motocykl-zipp-raven-lux-125-kat-b-i5862947420.html
I jakoś śiwta nie zdobył tak jak i Junaki m20 i m25 nie są konkurencją dla hyo gd250 co nie znaczy że są gorsze.
podejżewam ze tak samo będzie z rometem jak z Junakiem nk 650 [cf moto nk 650] u nas się nie przyjął a na wyspach tak bo 650 i tani jako nowy[ i sprzedawany pod oryginalną nazwą a kto lata quadami to wie co to cf moto] jak i hyo gt650

Z drugiej strony, sam sprzedawca (MotoStyl) twierdzi, że hyo to marka dość niszowa... co oznacza, że się po prostu nie sprzedaje. Nie mam takich uprzedzeń, gdybym miał, nie kupił bym hyundaia tylko opla, nie kymco tylko suzuki, a zamiast hyo cbrkę. Nie odstrasza mnie marka romet, czy zipp. Odstraszyć może tylko serwis gwarancyjny. Marki bardziej ^nobliwe^ nie pozwalają sobie na tak głupie wpadki, jakie opisują posiadacze chinoli. Albo mają je znacznie rzadziej :-)

Tak, też racja. Ale ludzie trochę głębiej robią wywiad chcąc wydać naście tyś a kilka.

Właśnie nie jak Arzsz wchodzą pruja skarpete i wychodzą:D

Co do samego RCR-a to producent podaje chłodzenie olejowo-powietrzne. Nic o chłodzeniu cieczą nie ma. Moc niska jak na 2 garki.
Jeśli chodzi o Hyosunga to inna liga niż Romet. Konkurencją może być RMT od Rometa, czyli Dealim.
http://motobanda.pl/moto-expo-kielce-2016-nowe-motocykle-i-marki
Konkurencją dla Rometa RCR będzie natomiast Junak caffe 125 z 14,5 KM....
Co do Hyosunga to ostatnio mocno się rozwinął - projekt EXIV rozwija się cały czas. Piękny nowoczesny i dynamiczny motocykl ma w przyszłym roku dostać silnik 400ccm, czyli będzie konkurencja dla KTM Duke 390. Obecny Exiv 250 raczej nie ma konkurencji w swojej klasie(naked 250) jeśli chodzi o osiągi. Nawet starsze konstrukcie Hyo - patrz murzyn zostawiają daleko w tyle Rometa.
Cenowo Romet też nie powala, bo lepiej wydać 13 tysi na marki Hyo/Dealim/Kymco/Sym niż 9 klocków utopić w ładnie wyglądającej zabawce.

O ile się ma 13 tysi.

A jak ma się 9 to można polować na zulusa:D

Można było. Czas przeszły dokonany. Teraz Zulus poluje :-)

To nie polowanie bo nowy kupujesz,to takie strzelanie do zwierza w klatce:D

Ale klatkę też trzeba jakoś wybrać...

Witam Nie do końca nikt nie widział na żywo, jest już w salonach sprzedaży. Osobiście już na nim siedziałem i odpalałem. Bardzo fajny dla zaczynających przygodę z motocyklami (jak ja). Przy moim wzroście i wadze (170 cm i 78 kg wagi ) jak znalazł mi bardzo pasuje. Drogi, tani ? pojęcie względnie, zależy kto ile zarabia a tak na prawdę to czy w tej cenie rynek go przyjmie i jeszcze parę innych czynników jak np. jakość. A ta na pierwszy rzut oka wygląda ok (no ale jak pisałem jestem laikiem i dopiero zaczynam) więc wyszukuje testów opinii etc. Kasa odłożona już jest, jeszcze przeszukuje net na temat ubioru i myślę że do końca lutego zdecyduję się na zakup liczę że do tego czasu pojawi się jakiś szerszy video-test który przekona mnie do zakupu i moją żonę przede wszystkim ;D

Powodzenia z namawianiem żony, nie zawsze jest łatwo ;-)

No i zaliczka poszła moto odbiorę środa-piątek. Do tego czasu trzeba poszukać jakieś ciuchy.

Gratulacje! Znaczy żona to jakoś przełknęła. BRAWO!