Opinie: Romet ADV 125: Nowy przeprawowy motocykl na prawo jazdy B

Myślę że ten ‘przeprawowy’ w tytule to tak bardziej w stylu [heniek załóż gumowce jedź na pole i zobacz czy dzikie świnie w szkodę nie idą]najbardziej to go ten przedni błotnik szpeci,osłona na reflektor wygląda jak pułka do montażu skrzynki po ogórkach [jak by coś trzeba przywieść s GSu] a tak to całkiem,całkiem jak za te pieniądze tylko prawdziwej przeprawy bym na nim nie próbował,ot taka wsk125 naszych czasów,choć wydaje mi się lub prawie jestem pewien że tamte były wytrzymalsze i bardziej bezawaryjne.

W tej cenie nie ma czego się czepiać.Błotnik fakt do d…W innych firmach brak alternatywy dla ADV (w tym przedziale cenowym)Więc jak ktoś lubi polne i leśne szlaki to jak najbardziej się do tego nadaje.Silniczek to sprawdzona solidna konstrukcja 156fmi co prawda niewielkiej mocy ale to tylko 125.

przecież nie napisałem że się nie opłaca:)Ot taka wska na każdą kieszeń.Ps; na tych oponach do lasu na liście bym się też nie wybierał,jest to raczej pojazd do użytku codziennego np.listonosz ,motor w teren raczej ma udawać.

cała ta "przeprawowość" w nim to stylistyka i dodatki mające sugerować niby zastosowanie.
Przedni błotnik jak w enduro i rajdówka.
Oprócz tego zawieszenie z tyłu o małym skoku, nisko i klasycznie wydech z kolektorem narażonym na dzwona. To taka przeprawówka jak z Dodge Durango terenówka. Wyglada groźnie ale własciwości terenowe pozwalają zaparkować go jednym kołem na krawężniku przy bulwarze.

Tak też go wyżej opisałem w tej cenie to fajna propozycja na dojazdy do pracy nie koniecznie najlepszymi drogami a w terenie jakiś nie wyżyty ramę[a jakiej jakości są ramy w tego typu sprzętach z dolnej pułki wszyscy wiemy],zawieszenie itd załatwi pierwszego dnia użytkowania.

Z tą pojemnością i mocą to trzeba być wariatem żeby w ciężki teren wjechać:)Tu się zgodzę że to taka wsk. na wieś jak znalazł.Zresztą opiszę go jak już kupię:)

a może on miał być wyprawowy a nie przeprawowy.
Kufry przyczepiasz i w podróż - jest wyprawa.

Czy tylko ja mam wrażenie, że to zwykła Zetka 125 opakowana w trochę stalowych rurek?

Bliżej mu do rometa K niż zetki

Jak dla mnie to jest Romet K125 tylko że orurowany :slight_smile:

Paskudny, jak to mogą sprzedawać nie dość że kiepska jakość to jeszcze brzydkie jak teściowa Janosika.

On nie ma wyglądać tylko jeździć i być tani:)

Witam dzisiaj dokonałem zakupu adv 125ki stoi na razie w garażu bo muszę go zarejestrować mnie się podoba wcześniej jeździłem wsk i skuterem 50 tak że dla mnie jest ok.

Przedni błotnik i kwietnik na reflektorze Ci się podoba czy na żywo lepiej to sie prezentuje?

Popatrz może po silniku, a nie po błotniku czy tam kwietniku tuż przy samym świeczniku. :-)
>
http://mnich.jupe24.pl/kilkaslowoadv150.html
>>
Zrobi sobie niedługo temat na ten większy garnek i tyle go będziemy tutaj widzieć, a części pod pojemność tych minimum 150 cm3 już sobie do nas statkiem z Chin płyną i już można się nieco wyrabiać ze swoją wiedzą w danym temacie.

Właśnie patrze spółka honda tandeta indonezja
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FHonda_Unicorn&anno=2&sandbox=1

Kupiłem adv 125 i jak na razie jest OK. Wybrałem go ze względu na bagażniki. Denerwujące dokręcanie śrub. Prędkość maksymalna - nie wiem, docieram zgodnie z zawiłą instrukcją.

Odnoszę wrażenie, że po jakimś czasie wszystko dokręcę, co ma odpaść odpadnie i motorek będzie śmigał:)