Opinie: Prawo jazdy 2016/2017: Od 4 stycznia 2017 nowych kierowców czekają ograniczenia

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #311074
    Michał Brzozowski
    Użytkownik
    • 108
    • 117Postów:

    NO i zaczyna się zbieranie na 500 plus. jeden 100 drugi 200 i mamy 300 zl w plecy. Mam pytanie czy będzie to też toczyło kat a a2 i a1???

    #311075
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    mnie bawią te ograniczenia inne niż na znakach. to chyba takie moralne – w duszy.
    Cała masa bzdurnych przepisów i regulacji, kompletnie nie do sprawdzenia – aby wyrwać kilka złotych od ludzi.

    #311086
    bartek84
    Użytkownik
    • 0
    • 27Postów:

    Racja, przepisy są do bani. Ja przymierzam się do kat. A więc musiałem się tematem zainteresować i razi mnie np. konieczność powtórnego zdawania teorii. Samochodami przejechałem ponad 300 tys. km, na jednośladach ponad 30 tys. km (bezwypadkowo-odpukać) i mało, że muszę przejść powtórne badania lekarskie (chociaż na kat. B mam bezterminowe)za min. 200 zł, wyrobić jakiś durny numer w urzędzie komunikacji (W-wa Mokotów, kto był ten wie ile to czasu zajmuje), to jeszcze muszę przejść testy teoretyczne. Umyśliłem sobie, że na razie zdam teorię eksternistycznie, a jak będzie kasa pójdę na kurs praktyczny. Kupiłem dostęp do bazy pytań egzaminacyjnych i widzę,że od 15 lat nic się nie zmieniło. Trzeba rozwiązać wszystkie pytania z bazy i zdajesz 74/74. Kodeksu nie musisz znać, wystarczy że znasz odpowiedzi na pytania. I niech ktoś mi wytłumaczy po co kandydatowi do prawa jazdy kat. A wiedza o maksymalnej długości samochodu osobowego z przyczepą i inne pytania stricte dot. kat. B?

    #311093
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    bo jak wyprzedzasz to możesz skalkulować jak długi jest przeciwnik i ile czasu to zajmie. 🙂

    #311144
    elloco
    Uczestnik
    • 11
    • 511Postów:

    bartek84 też to przechodziłem i zastawiałem się na sensem niektórych pytań. Najbardziej zawsze bawiło mnie pytanie co zrobisz jak znajdziesz odcięty lub urwany palec na miejscu wypadku. Nie wiem jak wy ale ja nigdy w aucie (o motorze nie wspomnę) nie wożę worków z lodem 🙂

    #311175
    Michał Brzozowski
    Użytkownik
    • 108
    • 117Postów:
Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button