Opinie: Pozostawienie akumulatora na zimę w motocyklu lub motorowerze: Czym to grozi?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Pozostawienie akumulatora na zimę w motocyklu lub motorowerze: Czym to grozi?

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 5 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

W nowszych motorowerach trzeba mieć naładowany akumulator aby wogóle móc „kopnąć”.

Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂
    Zdjęcie profilowe stonasierra
    stonasierra
    Użytkownik

Ja trzymam skuter w garażu podziemnym, przy dużych mrozach temperatura spada do ok. 5C. W 2015 roku zakończyłem sezon 30 listopada, przepaliłem skuter z kilku minutową jazdą po garażu w połowie stycznia. Nowy sezon rozpocząłem w połowie marca – żadnych problemów z akumulatorem/odpaleniem nie miałem (Honda PS125 z 2008r). W 2016 podobnie jak wyżej tylko inny skuter (Honda S-wing 125 z 2012r). 2 dni temu przepaliłem go i chwilkę pojeździłem. W marcu nie spodziewam się problemów 🙂

Keep ‚er between the hedges! 😉
    Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Jeśli aku jest max naładowany, dobrej jakości i względnie świeży, to 2 miesiące z hakiem postoi w ciepłym garażu. Ale na więcej nie ma co liczyć, fizyki się nie oszuka. Co najwyżej można „się oszukać” 😉

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Skuter skuterowi nierówny. Dużo zależy od tego, czy i ile prądu pobiera skuter stojąc sobie bezczynnie (alarm lub immobilizer). No i oczywiście dochodzi naturalne stopniowe rozładowywanie się akumulatora. W praktyce miesiąc postoi bez problemu. Jeżeli chcesz być pewny, że zawsze ci odpali, to po upływie takiego czasu podłącz ładowarkę, albo zabierz akumulator na ładowanie do domu… ;))))))

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tu jedna uwaga – immobilizer nie pobiera prądu. Kluczyk jest ^czytany^ dopiero w chwili przekręcenia stacyjki – wtedy jest zasilana pętla przy stacyjce komunikująca się z kluczykiem.
    Prąd pobierają alarmy i wszelkie centrale centralnych zamków lub systemów Keyless Entry (kluczyki zbliżeniowe) cyklicznie odpytujące otoczenie o kluczyk.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

U mnie przez (nie pamiętam dokładnie ile) jakiś czas miga dioda od immobilizera. Potem się wyłącza. :))))

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tak, w aprilliach/gilerach/piaggio miga dioda około doby (zresztą w większości skuterów które ją mają) tak dla pokazania że jest zabezpieczenie ale sam immobilizer w tym czasie nie działa. To tylko dioda a nie immobilizer. Wyłącza się potem żeby nie marnować prądu – co ma i tak marginalne znaczenie dla rozładowywania akumulatora. U mnie dioda miga nawet jak akumulator ma 4V choć jak ma poniżej 8,5V to nawet nie bardzo ma szanse zakręcić z raz rozrusznikiem.
    Immobilizer ma za zadanie zweryfikować autentyczność kluczyka w chwili przekręcenia stacyjki i jego praca w sytuacji kiedy kluczyk jest poza stacyjką lub stacyjka jest w pozycji OFF nie ma sensu. Zabezpieczeniem jest tu komputer który domyślnie nie odpali silnika (wiec nie ma go co stale zasilać) o ile nie dostanie sygnały z bloku immobilizera że kluczyk jest poprawny. Ale to się wszystko dzieje dopiero kiedy przekręcasz kluczyk. Jeżeli przekręcisz stacyjke łamakiem to komp silnika nie odpali bo pętla nie odczyta kluczyka.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie