Opinie: Powrót karty motorowerowej 2016 i prawo jazdy AM: Kiedy możemy liczyć na zapowiadane zmiany?

A co jeśli byłem w gimnazjum i nie można było tego prawa jazdy zrobić, wyszedłem z gimnazjum i to teraz wróci będę mógł to nadal zrobić ?

Będziesz musiał się z powrotem zapisać do gimnazjum i chodzić do niego przynajmniej 1 rok.

Leszku, jeżeli chcecie uzyskać odpowiedź od nowych władz, to mailami czy oficjalnymi pismami z redakcji niewiele raczej zdziałacie. Lepiej byłoby skontaktować się np. z jakimś parlamentarzystą i zainteresować go tematem. Z tego, co sprawdziłem, p. Sługocki został w tej kadencji senatorem, więc mógłby złożyć kolejną interpelację, tym razem dotyczącą tego, czy nowy rząd będzie kontynuował plany poprzedników dotyczące prawa jazdy AM czy też nie. Może do niego napiszcie i zasugerujcie taką ścieżkę? Tu są dane kontaktowe: http://www.waldemarslugocki.pl/moj-okreg-moje-lubuskie/ Należy też zwrócić uwagę na to, że odpowiedzi posłowi Sługockiemu udzielał wiceminister Zbigniew Rynasiewicz, który krótko potem złożył dymisję, a jego departamenty przejął już ktoś inny. Nie wiemy, jakie wtedy już były losy tych planów. Odnośnie dwóch powyższych komentarzy należy jeszcze zwrócić uwagę, iż prawo jazdy AM w gmnazjach nie oznacza braku możliwości robienia egzaminów dla osób nie będących uczniami gimnazjum. Kat. AM jest bowiem przeznaczona dla osób w różnym wieku (od 14 lat wzwyż). Najbardziej zainteresowani są uczniowie gimnazjów, bo licealiście pewnie chętniej spróbowaliby sięgnąć po A1/B1 albo poczekali do 18 lat aż zrobią kat. B/A2. Prawdopodobnie te osoby, które nie są uczniami szkół (nawet dorośli) a reflektowaliby na AM, musieliby po prostu po zniesieniu wymogu szkolenia udać się do WORD i tam zdawać egzamin, chyba że wprowadzono by zasady, że odbywają się one tylko w szkołach. Wówczas np. 50-latkowie zdawaliby razem z 14-15 latkami. :)))

Paradoksalnie, Waldemar Sługocki złożył swoją interpelację do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju ws. prawa jazdy AM w dn. 16 grudnia 2014 r., a już tydzień później, 23 grudnia, został mianowany sekretarzem stanu w tym ministerstwie i był na stanowisku aż do dymisji rządu Ewy Kopacz. http://www.gazetalubuska.pl/polska-i-swiat/art/7474421,posel-po-z-zielonej-gory-waldemar-slugocki-nowym-wiceministrem-w-ministerstwie-infrastrukury-i-rozwoju,id,t.html https://pl.wikipedia.org/wiki/Waldemar_Sługocki Powinien być zatem dość dobrze poinformowany, na czym stanęły plany dotyczące zmian w szkoleniu i egzaminowaniu na kat. AM. Tym bardziej warto go o to zapytać.

Sam pisałem pół roku temu do Sługockiego i odpowiedzi jeszcze nie dostałem…

Zawsze można spróbować uderzyć do innego posła / senatora, żeby złożył stosowne zapytanie do ministerstwa. Ale MIR teraz też w reorganizacji - mamy przecież w rządzie Beaty Szydło odrębnego ministra rozwoju i odrębnego ministra infrastruktury i budownictwa, co oznacza z automatu konieczność podziału ministerstw - nowe stanowiska, budynki, uposażenia. Transport zapewne będzie pod kuratelą infrastruktury i budownictwa.

A co jak ja jestem w 1 gim. I jak prawojazdy am można będzie zdawać np w 7 klasie to co zemna to ja już nie będę zdawał wogule ?? I czy wroci am w 2017 ?