Opinie: Po roku spekulacji: Prawo Jazdy AM

Ja bym prosił o źródło informacji które podaje że ustawa wejdzie w życie w styczniu 2013 roku. Ale bajzel informacyjny jest naprawdę niesamowity.

Polska Agencja Prasowa, depesza z 26.01.2011.

To dobrze, że nie trzeba jeszcze raz zdawać tych wszystkich testów i jazdy, tylko trzeba wymienić kartę motorowerową na prawko. Fajnie będzie mieć prawko na motorower :smiley:

Sory za błąd nie prawko na motorower tylko na skuter do 50ccm

Skuter do 50cm3 jest zaliczany jako motorower ;]

Głupota i ponowne sięganie do kieszeni podatnika. Co zmienia podział na pojemności? To może jeszcze podzielić auta na pojemność i przyspieszenie do setki oraz masę własną. Brednie do kwadratu. Już kiedyś słyszałem że Europa to miejsce zamieszkiwane przez starców -odpowiadam -tylko stary człowiek boi się prędkości. Prędkość nie zabija tylko warunki drogowe a w naszym wypadku to Dakar. Brudne drogi ,dziurawe bez dobrze widocznych znaków poziomych. Znaki pionowe co 5 metrów -tu faktycznie aby je zobaczyć i zanotować to należy jechać ok 20km/h. Ogólnie wszystko w kraju zaczynamy od tyłu i nic to nie zmienia. Już kiedyś pisałem chcecie bezpieczeństwa --zostańcie w domu.

Taki podział ma sprawić, że mniej będzie 18-letnich ziomali, którzy na pierwsze moto kupują dresszóstkę albo dresjedynkę (pogardliwe określenia dla Yamahy R6 i R1). Jeżeli ktoś siedzi na forum ścigacza to wie, ilu kompletnych leszczy chce zacząć od tych motocykli… Niestety, granicę 35kW i 0,2kW/kg wybrano tak absurdalnie, że nie wpasują się w nią ani Kawasaki ER-5, ani GZP500, Honda CB500, ani nawet Suzuki GS500 (ma moc “na styk”, ale o ułamek ma zbyt wielki stosunek moc/masa) - a są to dobre motocykle do nauki jazdy, niezbyt mocne ale i wymagające ok. 2-óch sezonów, aby je w pełni ogarnąć.

Szkoda tylko że nie zwiększyli pojemności quadów z 50cc to tak 110cc albo chociaż 90cc bo jednak 50cc jest na 5-latków a żeby tak miał ten quad moc to te 90cc minimum musi być.

według mnie na skuter powinno posiadac sie jakiekolwiek prawko poniewaz kazdy wie ze po odlokowaniu rozwijane sa duzo wieksze predkosci i mowienie 50 cm to zwykly smiech a tym bardziej jak slysze predkosc osiagana do 45 km moj skuter od nowosci jezdzil powyzej 50 km bez zdejmowania blokad!!!

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jak coś to mnie skorygujcie. Jeśli teraz mając 14 lat zdałem na kartę motorowerową, to w 2013 wymienie sobie jedynie tą kartę na prawo jazdy AM, i będę mógł po 18 roku życia normalnie jeżdzić bez ponownego zdawania ?

Tak jak piszesz, dobrze zrozumiałeś.

Jeżeli będzie tak… Mam kartę motorowerową i za darmo zrobią mi prawko gdzie będę miał podbitą kat. AM (jeżeli muszą mieć opłatę to max 20zł) to się zgadzam i jeżeli zdawanie będzie tak jak teraz (czyt. Darmowe) To tak ale jeżeli mają być płatna i wymiana (ok. 50zł) i zdawanie to jestem za nie. Mimo iż kartę motorowerową mam :wink:

witam mam pytanie mam 48 lat do tej pory jezdziłem skuterkiem na dowód osobisty czy bede musiał sie ubiegac o prawojazdy kat AM

a dowód w knajpie pokazujesz ?

Krzysztof_ko; nie musisz się o nic ubiegać,jeżdzisz dalej na dowód.