Opinie: Nowy Zipp Vapor: Na Dobry Początek

Nowy Vapor wizualnie wg mnie, jest o niebo lepszy od Vapora w starej “budzie”. Jedyna rzeczą która mi się nie podoba w tych nowych modelach Vapora, są światła LED którymi się wszyscy zachwycajął. Po za tym, Vapor wygląda bardzo ciekawie :slight_smile:

I teraz popatrzcie: Zipp wypuścił Vapora (tzw. Questa) w nowej stylistyce, ciekawy jestem kto pierwszy z innej marki podrobi go i będzie sprzedawał go w tej samej ‘‘budzie’’ ale z innymi napisem marki. Co do Vapora to powiem że się stylistycznie postarali, co do silnika to jak się dba tak się ma.

No fajny skuter, podoba mi się. Ps. mam taki problem. W moim chińskim skuterze jest taki sam przełącznik świateł jak tutaj na 17 zdjęciu i jeśli jest w takiej samej pozycji jak na tym zdjęciu to można przełączać światła mijania na drogowe. I moje pytanie- jaki rodzaj świateł się pali, jeśli przesunie się przełącznik z wyłączonych świateł czyli tej kropki o jedno w lewo? bo mam taki przełącznik w moim skuterze i nie wiem jaki rodzaj świateł się pali w tej pozycji. Wtedy u mnie pali się tylne światło i przednie 2 boczne żarówki ale środkowa główna nie. Proszę o pomoc.

Analogowy prędkościomierz i elektroniczny obrotomierz… Nie wydaje wam się to troche dziwne ?? Osobiście wolał bym na odwrót, ale to może z przyzwyczajenia…

Marcin0915 a jak jest w Aprilli Factory SR albo Piaggio NRG Power? Też jest licznik analogowy i cyfrowy (analogowy obrotomierz, cyfrowy prędkościomierz, zbiornik paliwa etc.).

Właśnie, analogowy obrotomierz i cyfrowy prędkościomierz. Natomiast w w/w zippie jest na odwrót (alanogowy prędkościomierz i cyfrowy obrotomierz) i to jest dla mnie troche dziwne, jednak oczywiście nie uznaje tego jako wade, lecz jako coś odmiennego…

wojciu1997 o jedno w lewo masz światła pozycyjne i przełącznik świateł mijania/drogowe nie działa. Dopiero gdy włączysz główną żarówkę możesz wybierać pomiędzy jednymi i drugimi. Tak ma być ;). marcin0915 no trochę dziwne jest to rozwiązanie, rzeczywiście obrotomierz lepszy byłby w analogu a prędkościomierz cyfrowy, ale cóż. Takie rozwiązanie można wytłumaczyć kosztami produkcji, linka i sam prędkościomierz pochodzą z innych modeli Zippa, a ilość obrotów na minutę wyświetlacz bierze z impulsatora. Gdyby miało być na odwrót to konieczne byłoby zastosowanie wewnątrz zegarów czujnika, który liczyłby obroty linki lub cyfrowego czujnika przy kole.

Cytat: “…Nasz Vapor odblokowany jedzie 70km/h…” – Czy to jest legalne? Czy firma Zipp łamie prawo? Jak fabryczny skuter może poruszać się z prędkością 70km/h? Proszę o odpowiedź nie usuwając pytania :slight_smile:

Najbliższy komisariat policji: 112. Najbliższy lekarz pierwszego kontaktu: Szukaj w Google.

Wodzu: oczywiście,że legalne - jest to MOTOR i konieczne jest prawo jazdy kat A… Fabryczny skuter,który nie jest zablokowany to MOTOR

Wodzu nigdy nie słyszałeś o skuterach na które wymagane jest prawo jazdy kat A?

WODZU przesadzasz, kto w dzisiejszych czasach porusza się skuterem 45km/h? :stuck_out_tongue:

Vin one fabrycznie mają homologacje w papierach pewnie ze jadą 45 max aj tak miałem jak kupowałem w “salonie peugota” coś takiego co nazwali faspider ROMA niby blokowany a od początku hulał 80km/h nawet

Z blokadami to jest tak. Motorowerem może być każdy pojazd mechaniczny, którego prędkość maksymalna nie przekracza 45km/h i pojemność skokowa maksymalnie wynosi 50cmm. Więc jeśli tą prędkość “motorower” czyli w tym przypadku skuter przekroczy automatycznie kwalifikuje się jako motocykl i potrzebne jest oczywiście na to już prawko o kat. A. Teoretycznie ;p

WODZU pisze: 24-07-2011 o 00:51 Cytat: “…Nasz Vapor odblokowany jedzie 70km/h…” – Czy to jest legalne? Czy firma Zipp łamie prawo? Jak fabryczny skuter może poruszać się z prędkością 70km/h? Proszę o odpowiedź nie usuwając pytania :slight_smile: jest wyraźnie napisane, że pojazd jest ODBLOKOWANY!

ta tylko i “orginał” i podróba idą z jednej fabryki i ja yety i chó j ha ha.

WODZU, Skuterowo widocznie samo odblokowało Vapor’a (koszt w servisie 50zł) a mi w pełni fabryczny jedzie licznikowe 45km/h

Uahahaaaaaaa nasz vapor odblokowany jedzie 70 czy to legalne kolo zapytaj tego kto odblokowywał żart zaliczam do udanych jeszcze raz gratuluje :):):):):):):):):):slight_smile:

Mam pytanko, zanim skuter rozpędzi się do 70 km/h to zamula co można my było zrobić aby nie zamulał ?

Rolki zmienić na lżejsze :smiley: