Opinie: Nowy CEPiK ułatwia legalizowanie cofniętych liczników w motocyklach podczas badań techniczny

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Nowy CEPiK ułatwia legalizowanie cofniętych liczników w motocyklach podczas badań techniczny

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Evert Evert 1 lat, 4 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #614279
  Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
  Leszek Śledziński
  Jednoślad.pl
  • Postów: 2 361

  Rozwiązań doskonałych nie ma. W sumie tego rodzaju reakcja była do przewidzenia, że co sprytniejsi będą korygować licznik przed każdym przeglądem. Podstawowe pytanie dotyczyłoby jednak skali tego zjawiska: jaki % właścicieli aut albo użytkowników pojazdów leasingowanych co roku biega teraz do warsztatu robić korektę i o jaki % ilość ta się zwiększyła w stosunku do stanu przed wprowadzeniem obowiązku ewidencjonowania przebiegu. Sam fakt zwiększenia zainteresowania tego typu usługami nie daje jednak żadnych konkretów liczbowych – statystyk zwyczajnie brakuje, bo rzecz jasna nie ma możliwości ich prowadzenia. Dopiero wtedy można byłoby stwierdzić, czy ten system polepszył sytuację czy po raz kolejny: „chcieliśmy dobrze, a wyszło jak zawsze”.

  Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂
  #614293
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 670

  Wydaje mi się, że nie jest problemem możliwość cofania liczników przez samych właścicieli co rok przed przeglądem. To upierdliwe i kosztuje, więc skala zjawiska powinna być marginalna. Problemem jest masowe cofanie liczników pojazdów przechodzących przez łapy handlarzy. I tu rejestracja przebiegów podczas dorocznych badań tech. powinna pomóc zapanować nad oszustwem – przynajmniej w stosunku do samochodów z naszego rynku.

  #616397
  Zdjęcie profilowe Evert
  Evert
  Użytkownik
  • Postów: 234

  Teraz dopiero zauważyłem, że po tej zmianie technicznej serwisu, Leszek widnieje jako autor mojego posta z 26 stycznia. 🙂 A Zulus stał się Anonimowy… 🙁

  #616455
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 1

  Znaczy… przywłaszczenie cudzego tekstu, złodziejstwo intelektualne – nieładnie…
  Usunięcie konta przez Zulusa wpływa na poziom tego serwisu, słabo jest.

  #616590
  Zdjęcie profilowe Evert
  Evert
  Użytkownik
  • Postów: 234

  Fakt, usunięcie konta przez Zulusa jest dużą stratą dla portalu i forum… 🙁

  Co do zmiany autora posta, bardziej stawiałbym na błąd techniczny. Wygląda to tak, że wchodząc przez forum do opinii pod danym wpisem widać po pierwsze wszystkie posty, po drugie Leszek widnieje jako autor pierwszego posta. Natomiast jak się wejdzie bezpośrednio do danego wpisu, to nie widać wszystkich opinii pod nim, ale za to nie zmian w autorstwie postów. Można zobaczyć to tu:

  A to przykład innego artykułu i opinii na forum, gdzie mamy do czynienia z podobną sytuacją:

  W sumie Leszek powinien się tu wypowiedzieć, skąd takie błędy.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie