Opinie: Najtańsze motocykle i skutery 125 ccm na prawo jazdy kat. B: Co wybrać? (Cz. 3)

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #173918
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

    A czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego np. Junak 122 spełnia normy jazdy na kat.B. (taka informacja widnieje również na oficjalnej stronie – http://www.junak.com.pl/kolekcja/motocykle125/4/Junak-122.html) Model ten waży 125 kg i 11,6 KM czyli 8,5KW. Odnosząc się do trzeciego warunku ustawy czyli “stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg” nie powinien się znaleźć w powyższym zestawieniu. Przy tej mocy max masa powinna mieć 85 kg żeby można było nim jeździć na kat.B Chyba że coś źle interpretuje. Tylko co? Wytłumaczycie? Pozdrawiam DwS

    #173920
    Anonim
    Nieaktywny
    • 4
    • 927Postów:

    Brawo za umiejętności matematyczne!!!!

    8,5 kW : 125 kg = 0,07 kW/kg a to mniej niż 0,1 czyli NIE PRZEKRACZA!!!

    warto tez poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem.

    #173923
    DwS
    Uczestnik
    • 0
    • 1Postów:

    Faktycznie, masz rację, zaćmienie miałem. Ostatnia lekcję matematyki miałem prawie 30 lat temu, może to dlatego 🙂 Dzięki

    #173925
    Anonim
    Nieaktywny
    • 4
    • 927Postów:

    Matematyke warto ćwiczyć, bo jednak się przydaje :):):)

    BTW To w zasadzie mało125-tek przekracza ten wspołczynnik.

    #173933
    pawelecm
    Uczestnik
    • 0
    • 358Postów:

    Nie znam żadnej czterosuwowej 125-tki przekraczającej ten współczynnik. Nawet nowe dwusuwowe 125 są dławione na 11 kW, a ich masa przekracza 110 kg, czyli się łapią. Jedynie wersje open dwusuwowych sportów są poza tym współczynnikiem, ale nie wiem, czy jeszcze produkują jakiegoś dwusuwa w wersji open. Ostatnia była chyba aprilia rs 125, teraz została tylko z silnikiem 4t. Cagiva Mito jest dostępna tylko w wersji zblokowanej, więc można zaryzykować stwierdzenie, że wszystkie nowe 125 łapią się pod ustawę. A przepraszam, niektóre nowe crosy/enduro się nie łapią, bo mają nierzadko pod 40 KM z tej pojemności.

    #173940
    Anonim
    Nieaktywny
    • 4
    • 927Postów:

    Na granicy dopuszczalności współczynnika z modeli 4T może być Peugeot Satelis Compressor bo część modeli ma w papierach 22KM ( w zasadzie powinno być 20), a to trochę ponad 16 kW przy wadze własnej 160 kg .

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button