Opinie: Luma Enduro 914: Czy warto?

Fajne, ale jak ktoś będzie chciał ukraść to i tak ukradnie. Podjedzie jakąś furgonetką, trzech podniesie skuter do furgonetki i nawet alarm nie zawyje.

Vin, niby tak, ale ja np mam szkołe niedaleko centrum, a kręci się tam troche moresów(romowie), co chwile coś dziabią bez wstydu przy ludziach. Lecz na zakup furgonetki to ich nie stać a jakby ktoś widział ludzi niosących skuter to raczej by zadzwonił na policję, a akurat tam to ruch niezły jest :wink: Dlatego na wiosne kupuję takie zabezpieczenie i licze na ludzką wyrozumiałość :wink:

A gdzie to można kupić ??

http://motokoce.pl/index.php?cat_id=36&page=0&view=3&sort=default

osobiście zapinam na 3 zabezpieczenia i włączam alarm. I tak już robili sporo podejść i zaliczyłem 2 dewastacje jak nie ukradną to zdewastują koszmar

Ja uważam że każdy sposób żeby powstrzymać złodzieja jest dobry.

ja blokuje kierownice wlanczam allarm zakladam na przod kola blokade i na tyl do amortyzatora oraz jak jedziemy z kumplem to jeszcze zwiazujemy je razem

Niestety blokada okazała się niewypałem,nie dość że w niskich temperaturach alarm nie działał to teraz jeszcze kluczyk został w zamku i ani nie można go wyjąć,ani nie można przekręcić i zamknąć blokady :frowning:

Może to co napiszę nie jest na temat tej blokady ale… szukając informacji na temat blokad znalazłem ciekawą rzecz a mianowicie opis jak złodzieje przy użyciu młotka ściągnęli blokadę xena z alarmem i muszę stwierdzić jedno każdy alarm w blokadzie to ułatwienie dla złodzieja bo przecież elektronikę trzeba upchać w blokadę a dzieje się to kosztem jej wytrzymałości i grubości ścianek a tu można zobaczyć jak wygląda blokada po młotku http://pawlus25.w.interia.pl/manuale/Xena/index.html no i druga sprawa te śmieszne nawet 160 decybeli można zamienić w 16 przy użyciu zwykłej gumy do żucia czy jak kto woli plasteliny czy ciasta solnego playdo jakie można kupić w każdym sklepie z zabawkami, testowałem na swojej syrence troszkę gumy zaklejamy głośniczek i syrenka wyje a wokół cisza :wink: