Opinie: Kupowanie ubrań na skuter

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Kupowanie ubrań na skuter

Ten temat zawiera 26 odpowiedzi, ma 13 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe pawlikowski pawlikowski 5 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 27 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Tomekj
    Tomekj
    Użytkownik

no ok, ale może jakieś konkrety. zakupiłem skuter i już wiem że trzeba nabyć parę rzeczy…. może jakieś propozycje dla niedoświadczonych, chcę kupić rękawiczki i kurtkę – może ktoś poleci jakieś sprawdzone marki i modele, co by nie błądzić – czekam na porady, pzd

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Zakup odzieży sprawdzonych marek jest wydatkiem nierzadko przekraczającym wartość samego skuterka. Ceny markowych ciuchów liczone są w tysiącach.
    Tutaj do sprawy należy podejść zdroworozsądkowo. Najważniejszy i najkosztowniejszy jest kask – to w końcu on chroni naszą głowę. Potem dobra kurtka z protektorami i dobre rękawice. Oczywiście na sezon letni jeden komplet i sezon wiosenno-jesienny kolejny.
    Nie ma co przesadzać z wydawana kasą, ale też trzeba pamiętać, że dobry ubiór to nasze większe bezpieczeństwo. Myślę, że w kwocie do 1tys. zł można coś rozsądnego kupić.

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ja mam dwa lata kurtkę motocyklową Ozon-kosztowała mnie 180 zł. Jest świetna, nie przemaka, jest nieprzewiewna i ma zabezpieczenia na wszystkich ważnych miejscach, ma także podpinkę-przy minusowej temperaturze wystarczy cienka bluza i jest ok. Jedyny minus, że jest całkowicie czarna, przez co niezbyt widoczna. Fajne rękawice są teraz w Lidl-u-79zł. Na lato mam skórzane -przewiewne- za 35 zł. Dojrzałam do decyzji o zakupie spodni /dzisiaj widziałam fajne za 300 zł/-często wyjeżdżam skutem za miasto tak do 100km. W mieście nie będzie mi się chciało przebierać.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Benekpe- ma rację najważniejszy jest dobry kask -Nax-a mają dobre oceny i nie są za drogie, z moich doświadczeń koniecznie z szybą na całą twarzyczkę /tzw. otwarte/….bo w Polsce jest nieco chłodno, szczególnie jak rano będziesz wyjeżdżał do pracy.

Zdjęcie profilowe Hodanka
    Hodanka
    Użytkownik

Kate napisał:

Benekpe- ma rację najważniejszy jest dobry kask -Nax-a mają dobre oceny i nie są za drogie, z moich doświadczeń koniecznie z szybą na całą twarzyczkę /tzw. otwarte/….bo w Polsce jest nieco chłodno, szczególnie jak rano będziesz wyjeżdżał do pracy.

Chyba integralny bo otwarty raczej całej „twarzyczki” nie zakryję 😀
    Ale Benekepe i Kate mają rację najważniejszy jest kask i kaski Naxa są dobre więc możesz sobie wśród nich jakiś znaleźć.

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Integralne, szczękowe są zdecydowanie bardziej bezpieczne od otwartych. Jednak, jeśli ktoś jeździ z „głową na karku”, nie przesadza z prędkościami, to szczególnie w letnie upalne dni taki otwarty kask daje dużo większy komfort. Ja muszę się przyznać, do codziennej jazdy po mieście, w letnie dni jeżdżę w otwartym – wygoda, lepszy komfort. Jak wybieram się w trasę, gdzie mogę sobie pozwolić na okręcenie manetki, wybieram szczękowy – z racji bezpieczeństwa przy szybszej jeździe.

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Zdjęcie profilowe MarSen
    MarSen
    Użytkownik

Na stronie LIDLa nic nie pisze o rękawicach… dasz jakiś namiar na info? Bo skusiłbym się na takowe 🙂

——————————–
    Pozdrawiam oraz życzę szerokości!
    Zdjęcie profilowe kello
    kello
    Użytkownik

Widziałem te rękawice z Lidla, za 80zł można mieć coś lepszego albo dołożyć 20zł i mieć jeszcze fajniejsze. Polecam sklep http://www.motonita.pl Kupiłem tam za 300zł kurtkę. Mają wyroby swojej marki MTM szyte pewnie gdzieś na wschodzie. Jakość jest bardzo dobra, kurtki są ciepłe, wiatroszczelne, z odpinaną podpinką i z wszytymi protektorami. Mają też kaski marki LS2, czytałem, że marka nieco lepsza niż naxa. Jeden kask jest godny uwagi: z odpinaną szczęką, więc w lato można jeździć jeśli się chce w kasku otwartym, a jak jest zimniej, założyć szczękę i jeździć w integralnym. Rękawice u nich zaczynają się od 80zł i są wykonane ze skóry i moim zdaniem lepsze od tych z Lidla.

Zdjęcie profilowe MarSen
    MarSen
    Użytkownik

Ja mam kask LS2, porównywałem z Ozone (chyba tak się firma nazywa) i LS2 jest o niebo lepszy. Mam integralny, FF351. Cztery gwiazdki w SHARPie. Polecam serdecznie 🙂

——————————–
    Pozdrawiam oraz życzę szerokości!
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

W każdym Lidlu jeszcze te rękawice są-dzisiaj je widziałam w sklepie w czasie zakupów-jeżdżę w nich teraz-mróz, śnieg i jest ok. Mają też membranę, wzmocnienia kevalrowe, i zabezpieczenia na kostkach.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 27 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie