Opinie: Jak Zdać Testy na Kartę Motorowerową?

czyli ja jako jeszcze 17 latek w lutym muszę wymienić kartę na prawko AM ??

chyba tak ale musisz mieć badania lekarskie

a jak ja będę miał kartę we wrześniu lub październiku to co muszę mieć żeby wymienić ją na AM?

i co będę musiał zrobić

Jeżeli nie ukończysz 18 lat przed styczniem 2013 to będziesz musiał zrobić to AM. Nawet pełnoletni będą musieli mieć to AM. Czy w tego nie czaicie?? Wszyscy co ukończą 18 lat po wejściu ustawy będą musieli robić AM .

ja mam inny problem. Miałem zdawać karte motorowerową w szkole zdałem teorie ale nie mam jazd mam tą karteczkę gdzie mam wszystko wpisane oprócz jazd,więc czy mogę jechać z tym na policje i tam zdać czy jakie mam wyjście?

Wasz artykół odnoście prawka A bardzo przyczynił się do tego że zdałem za pierwszym podejściem za co bardzo dziękuję :). Dobry artykół. Ważne rzeczy są podkreślone.

Fuck sory za artykuł przez ó.

Cześć :slight_smile: Mam do was jedno pytanko. Zdałem obecnie egzamin dokładnie 9 lipca w łodzkiej szkole Motodrom w Łodzi. Jako że skończyłem już 13 lat, a 1 września idę do 1 gimnazjum kartę bede miał już we wrześniu. Jednak jeżeli prawo jazdy kategorii AM wchodzi lutego, a ja mam urodziny w czerwcu to czy w okresie od lutego do czerwca(czyli od wejścia prawa do moich urodzin) moja karta motorowerowa będzie nieważna? 14 lat jak już mówiłem skończę 9 czerwca 2013 roku.

Podpinam się.

@Maxiu prawo nie działa wstecz tzn. że jak masz już kartę motorowerową wyrobioną, to już po ptakach i nie musisz drugi raz podchodzić do egzaminów. A tak na serio to to wchodzi dopiero w 2014r., gdyż musi ustawa odczekać rok po tym jak zostanie ostatecznie potwierdzona tj. ustawa zostanie potwierdzona bodajże 1 stycznia 2013r., a wejdzie w życie od 2014r.

@radwan96 Ja tak samo mialem, umówiłem się z policją, przejechałem pare skrzyżowan i karta jest. @topic Teoria - 3 razy Praktyczny - za drugim razem -,- Mogłoby się wydawać ze zrobienie karty motorowerowej to prościzna, ale nie u mnie w mieście -,- Ale ważne że się udało i jeżdze już moim Junakiem 902 ;d

Nareszcie wymagane będą uprawnienia dla pełnoletnich. Co to za bzdurny przepis, który pozwala jeździć skuterem nie mając zielonego pojęcia o przepisach ruchu drogowego? Tylko dlaczego będzie wprowadzany z takim poślizgiem? Każdy powinien chociaż zdać egzamin ze znajomości przepisów i znaków drogowych.

siema mam 13 lat rocznik 1999 i mam do was pytanko chce zrobić w roku 2012 karte motorowerową opłaci mi sie to oco chodzi można jezdzić na skuterach z tym nowym prawkiem czy na motorowerach sory jestem nowy

@mckayn Tak jak mówił pan na filmiku powyżej. Motorower to pojazd z silnikiem do 51 cm3 i prędkością do 45 km/h. Skuter to typ zabudowania motorowera. Rób kartę motorowerową w szkole, klubie osiedlowym lub na policji jak koledzy wyżej przed styczniem 2013 a wtedy jak będziesz miał 14 lat to będziesz mógł wymienić na prawko AM.

Ja zdałem akurat wczoraj na kartę :stuck_out_tongue: Wszystkim przygotowującym się, polecam apkę na Androida firmy Image, która robi testy, programy itd. na różne uprawnienia do kierowania pojazdem https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.grupaimage.testy.m

witam mam pytanie czy w 2013 r będę mógł zrobić kartę motorowerową czy to prawo jazdy am???

Tu możecie pobrać aktualne testy kategorie A,B,C,D,T http://nowetestynaprawojazdy.pl/