Opinie: Dookoła Polski: Bądź widoczny na skuterze

Szkoda że nie przejeżdżacie przez Grójec,mógłbym zaproponować nocleg i garaż dla skuterów.

Czy znana jest już trasa?

Trasa wyprawy opisana jest tutaj: http://www.wyprawaskuterem.info.pl/?page_id=7

mam pytanko- skoro wszyskto odbywa się pod patronatem WRD to czy skutery muszą być zablokowane???

roomcajz odpowiedz brzmi w temacie wyprawy. chcemy jechać zgodnie z przepisami wiec nie przekraczając ograniczenia. Jeśli jednak będą poddane kontroli w WRD przed wyjazdem to sam rozumiesz. Nie łamiemy prawa

Na taką wyprawę zdjęcie “kagańców” byłoby wskazane :wink:

jasna sprawa, pytałem bo mój skuter jest i na razie będzie zablokowany więc gdybyście mieli grzać 70/h to nawet nie miałbym się co zastanawiać czy jechać z wami, a tak - jest cień szansy. :wink:

O 70 km/h nie ma co marzyć, optymalna prędkość przelotowa będzie oscylowała zapewne w okolicach 45 km/h :slight_smile:

Pietro naqwet zdjety “kaganiec” policja jest w stanie wprosty i banalny sposób ci udowodnic. Pytasz jak jadac za takim rozppedzonym skuterem z wideorejestratorem w aucie.

KrzysiekP ma rację, nawet się nie skapniesz, że jedzie radiowóz z wideo. Ale trzeba też pamiętać, że nawet skuterem bez blokad można jechać cięgle 40 km/h i jest to bardziej ekonomiczne niż jazda taką samą prędkością z blokadami :slight_smile: Niektórzy tylko dla tego blokady ściągają, aby skuter mniej palił, a sami jeżdżą poniżej 45 km/h.

Nie chodziło mi o v-max, bo wiadomo że nikt nie pojedzie w daleką trase 50-ką ciągle na v-maxie, ale zdjęcie blokad to także większa moc na podjazdy pod górki… :wink:

Pietro trochę masz racji ale czasem zdjęcie blokad potrafi naprawdę zaszkodzić skuterowi jeśli ktoś to zrobi np bez odpowiedniego dotarcia silnika

Akurat silnik powinno się docierać bez blokad tylko umiejętnie.

br3w właśnie to stwierdzenie miałem na myśli. jak ktoś zdejmie blokady i nie umiejętnie dotrze silnik to go tylko zniszczy

A widzisz ja wywnioskowałem dokładnie odwrotnie :stuck_out_tongue: Jakbym dał komuś z wyprawy swój tel to by może dał znać jakbyście się do szczytna zbliżali ^^

Zdjęcie blokad z docieraniem nie ma nic wspólnego, przecież niektóre firmy w okresie gwarancyjnym na życzenie klienta zdejmują bez utraty praw gwarancyjnych…co innego podrasowanie silnika dodatkowym tuningiem, ale zdjęcie blokad co ma wspólnego z docieraniem? to tak jakby 125-kę na okres docierania zablokować, robi tak ktoś? :wink:

Jak ktoś nie umie docierać to i tak zniszczy, czy to z blokadami, czy bez, nawet dotartego zniszczy…No ale Wy znacie się na rzeczy i na taką wyprawę wskazane byłoby Wam pozdejmować te kagańce :wink:

Pomysł bardzo dobry! Niestety ja chyba nie pojadę, ale koniecznie bym się chciał z Wami spotkać w Warszawie. Mam skuter Kymco Super 8. Popieram ludzi z fantazją. Za komuny to objechałem z kolegą prawie wszystkie kraje demokracji Ludowej:) Morze Czarne, góry Riła i Pirin w Bułgarii. Autobusem, pociągiem i statkiem. Trasę sami wytyczyliśmy. I to jest urlop a nie leżenia plackiem w Tunezji nie wychodząc z hotelu… Vojtek

@Skuterman czy masz wersję 4T swojego s8? Dobry jest? Jak często wymieniasz olej silnikowy?

Witam. Wracając do tematu wyprawy :slight_smile: Pierwsze trzy osoby które napiszą fajny artykuł promujący wyprawę oraz skuterowo.com na innych stronach związanych z skuterami dostanie podkładkę pod tablicę rejestracją, smycz oraz naklejki skuterowo.com. - GRATIS!!! Przy odbiorze osobistym w Czeladzi. Linki do artów i pytania proszę przesyłać na PW. Pozdrawiam