Opinie: Dlaczego warto samemu robić przeglądy?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Dlaczego warto samemu robić przeglądy?

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kisiu1981 Kisiu1981 6 lata temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe MichalWujak
    MichalWujak
    Użytkownik

No jasne że lepiej samemu serwisować – przecież nie będę płacił za proste czynności 🙂 Wymiana oleju mieszankowego, przekładniowego, czyszczenie i regulacja gaźnika, czyszczenie filtra powietrza to prosta sprawa. Jeżeli skuter nie pali, to zawsze wpierw wykonuje powyższe czynności. Kiedyś to mój skuter odpalał za setnym razem ze startera nożnego i to nie pomagało, wymieniłem świecę, zakupiłem spray AUTO-START i już odpalał za 20-oma razami 🙂

Zdjęcie profilowe rafik
    rafik
    Użytkownik

Przekonałem się ze serwis gwarancyjny potrafi tylko zepsuć skuter.Pojechałem na takowy i w drodze powrotnej po około 3 kilometrach mój Zipp Quantum RS zaczął się dusić.Z prędkości 60 km zwolnił do 15-20kmh.Jakoś dojechałem do domu.po 2 dniach znowu pojechałem do serwisu wiec pan przedmuchał gaźnik kompresorem. Spodziewam się przez takie czyszczenie gaźnika mam problemy z jazdą:(Wiec chyba sam zacznę majstrować przy moim zipp-e!!!

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

akurat gaźnik się czyści sprężonym powietrzem, daje to najlepszy rezultat

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Jak schudnąć? Odkryj nowy portal Rowery Jednoślad.pl

Czytaj REKLAMA Jak schudnąć? Odkryj nowy portal Rowery Jednoślad.pl

Chcesz schudnąć, odkryć kolejną pasję? Poznaj Jednoślad.pl także od rowerowej strony sportu i zdrowej odmiany. Zbuduj formę, zmień się na lepsze!

Zobacz teraz Rowery Jednoślad.pl

Chcesz schudnąć, odkryć kolejną pasję? Poznaj Jednoślad.pl także od rowerowej strony sportu i zdrowej odmiany. Zbuduj formę, zmień się na lepsze!

Zdjęcie profilowe br3w
    br3w
    Użytkownik

„Wymiana oleju mieszankowego” a może frytki do tego? 🙂

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/23023] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/23023/icon3.png[/IMG][/URL]
    [img]http://img.userbars.pl/50/9889.jpg[/img]
    Zdjęcie profilowe rafik
    rafik
    Użytkownik

bez wymontowania ze skutera i rozebrania??

Zdjęcie profilowe Mario50o
    Mario50o
    Użytkownik

Oj warto samemu serwisować. Kiedyś oddałem skuter na 1 przegląd to jak się później okazało zapłaciłem 130 zł… 30 za olej i 100 za samą wymianę oleju(skuter 4T), a w dodatku spodobał się jakiemuś serwisantowi mój brelok, który kosztuje w kiosku 3zł. 😐 Auto Klinika w Węgrowie – odradzam to miejsce, typowe chamy tam pracują.

Zdjęcie profilowe yamaha97
    yamaha97
    Użytkownik

Mozna serwisowac samemu . Lecy ja jest kompletnie zielony.

Zdjęcie profilowe liske1
    liske1
    Użytkownik

Ja też mógłbym serwisować tego mojego chińczyka, ale ja jestem tak kompletnie zielony, że nic się na tym nie znam ;/ Niestety nie jest to mój kierunek…

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Prawda jest taka, że nie każdemu się chce brudzić ręce. Albo nie każdy ma smykałkę do takich rzeczy. Są też takie serwisy, że potrafią zmienić łańcuch rozrządu w dwusuwie;-) Ja sam grzebię i wiem, że mi się to najlepiej opłaca. Jeśli coś mnie przerasta to pytam o radę kumpla z serwisu skuterów i wszystko gra. Jedyną rzeczą na jaką musiałbym oddać Bzyczka do warsztatu to wymiana opony. Choć wiem, że tu niektórzy też sobie z tym sami radzą…

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie