Opinie: Czy motocykle i skutery będą musiały posiadać zielony listek od 2016 roku?

Dotyczy to tylko nowych kierowcow czy rowniez tych ktorzy sa juz doswiadczeni ale robia sobie dodatkowa kategorie? Czyli robic teraz na leb na szyje kat a czy mozna w orzyszlym roku? Bo jesli dotyczylo by to wszystkich to w chwili wejscia przepisow bedzie mozna szybciej jezdzic 125cm na kat b niz np litrem na kat a :slight_smile:

ale fajnie, kupuje litra i przez dwa lata tamuje ruch w mieście snując się 50km/h. Durnie którzy dłubią w tych zapisach powinni raz przejechać się pojazdem jadącym 50 w poprzek przez warszawę. Siwi by zsiadali.

Albo łysi :-)
A co z młodymi kierowcami puszek? Też będą mieli ograniczniki prędkości przez 2 lata...? W końcu młody kierowca, to młody kierowca, wszystko jedno na czym... równie niedoświadczony.

Mnie wlasnie ciekawi co to znaczy ten mlody kierowca bo nie jest to dokladnie sprecyzowane i stad moje wczesniejsze pytanie. Logiczne by bylo gdyby chodzilo tylko o osoby robiace swoja poerwsza kategorie prawa jazdy (nie wazne jaka) a z kolejnymi juz by takie obostrzenia nie obowiazywaly bo bylby juz obeznany z ruchem ulicznym. Ale to tylko oogika tak nakazuje a jak wiemy czesto przepisy polskeogo prawa logiczne nie sa. :)

Ano nie są, pytanie jak najbardziej zasadne. A teraz dla ^młodych^ też chyba są bonusy jakieś? Mogą uzbierać mniej punktów w roku i szybciej stracić prawko, prawda? Czy już mi się nowelizacje zajączkują...?