Portal Motocyklowy Jednoślad.pl

Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Jednoślad.pl:  

Zarejestruj się

Jaki najlepszy olej przekładniowy do skutera?

Dział: Serwis Dodano 4 lata temu

1. dopierozaczy...

jaki olej przekladniowy lac do skutera ? w książce serwisowej pisze ze SAE10W-40 wpisuje to na allegro i tam jest ich pelno to ktory wybrac?
    i jaki olej silnikowy lac? bo nie pisze nic

Napisano 4 lata temu, przez dopierozaczy..., Postów: 50, Użytkownik Link do wypowiedzi

2. lisu7

a jaki masz skuter masz marki?

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do Rometa bądź skonsultuj się z mechanikiem lub specjalistą, gdyż każdy Romet niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.:D
    Napisano 4 lata temu, przez lisu7, Postów: 838, Użytkownik Link do wypowiedzi

3. Pietro

dopierozaczy... napisał:

jaki olej przekladniowy lac do skutera ? w książce serwisowej pisze ze SAE10W-40 wpisuje to na allegro i tam jest ich pelno to ktory wybrac?
    i jaki olej silnikowy lac? bo nie pisze nic

Jeżeli masz skuter z silnikiem 4T, to do przekładni możesz lać ten sam olej który lejesz do silnika. Olej ma być motocyklowy.

Napisano 4 lata temu, przez Pietro, Postów: 3326, Użytkownik Link do wypowiedzi

4. dopierozaczy...

silnik 4t to ten SAW10W-40 moge lac i do silnika i do przekladni ?

Napisano 4 lata temu, przez dopierozaczy..., Postów: 50, Użytkownik Link do wypowiedzi

5. Pietro

Do silnika 4T i przekładni skutera, taki będzie dobry: http://moto.allegro.pl/valvoline-durablend-4t-olej-10w40-1l-motocyklowy-i2577290686.html

6.  

7. Pietro

dopierozaczy... napisał:

silnik 4t to ten SAW10W-40 moge lac i do silnika i do przekladni ?

Tak, olej SAE 10W40 możesz lać do silnika i przekładni.
    Pamiętaj! o takim samym symbolu są oleje samochodowe i motocyklowe, więc jeśli chcesz użyć olej do silnika i przekładni, obowiązkowo musi to być olej MOTOCYKLOWY ;)

8. madridista

Ja poleciłbym Tobie olej motul 75w90.Sam taki używam o jestem zadowolony.

Napisano 4 lata temu, przez madridista, Postów: 101, Użytkownik Link do wypowiedzi

9. axyt

Ja używam http://mobil.pl/Poland-Polish-LCW/heavydutyoils_products_rear-axle_mobilube-1-shc-75w90.aspx

Ale jak masz 4t to tak jak Pietro napisał - ten sam co kupujesz do silnika.

Napisano 4 lata temu, przez axyt, Postów: 85, Użytkownik Link do wypowiedzi

10. dopierozaczy...

pierwszy raz bedzie wymieniany olej, a te SEA10w-40 jest dobrym olejem ?

11. Pietro

dopierozaczy... napisał:

pierwszy raz bedzie wymieniany olej, a te SEA10w-40 jest dobrym olejem ?

Skoro w instrukcji obsługi zalecają 10W40, to taki jest dobry do twojego skutera.

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Tagi:

Jaki najlepszy olej przekładniowy do skutera?: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Objawy przytarcia silnika i jak nie zatrzeć silnika swojego motocykla czy skutera

Objawy przytarcia silnika i jak nie zatrzeć silnika swojego motocykla czy skutera

18 Czerwiec 2014

Objawy zatarcia, albo samego przytarcia cylindra w skuterze czy motorowerze są zawsze takie same. Jak rozpoznać, że coś z silnikiem dzieje się nie tak? W jaki sposób zapobiegać przykrym niespodziankom? O tym dziś w Skuterowo.com.

Motocykle Porady Skutery0 opinii

Aprilia SR 50 R: Zdjęcia i dane techniczne

Aprilia SR 50 R: Zdjęcia i dane techniczne

01 Marzec 2014

W Aprilia sr 50 R Factory spotkamy się z zupełnie nowym, ale bardzo atrakcyjnym wyglądem. Model ten był inspirowany na modelu RSV 1000 R Factory.

Skutery Wiadomości0 opinii

Bajaj Sunny: Mój test skutera

Bajaj Sunny: Mój test skutera

08 Kwiecień 2012

Prawdopodobnie niektórzy z was widzieli ten skuter w internecie lub na żywo, a nawet mieli okazje się nim przejechać. Jeśli nie, to właśnie tym artykułem chciałbym wam przybliżyć ten egzotyczny pojazd. Cały opis będzie na podstawie mojego egzemplarza, którego posiadaczem jestem od dłuższego czasu.

Blogi Skutery11 opinii

Portal i Forum Motocyklowe Jednoślad.pl

Portal i forum motocyklowe Jednoślad.pl wykorzystuje pliki sesji cookie. © 2005-2016 Wydawca: Jednoślad.pl. Grupa OnAir!, 01-231 Warszawa, Płocka 5a, Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jednoślad.pl to funkcjonujący od 2005 roku portal motocyklowy oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.