Olej samochodowy

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #149483
    Mateusz Lutrzykowski
    Użytkownik
    • 7
    • 29Postów:

    Witam, teraz moje pytanie brzmi, czy mogę wlać olej samochodowy do motoru. Posiadam mobil 10w40 ale do samochodu, i czy mogę go z użytkować do motoroweru 50cm/3 4t?

    #149485
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    nie.

    #149487
    dychul
    Uczestnik
    • 8
    • 971Postów:

    madi napisał:

    nie.

    Madi, a może powiesz czemu nie?

    #149488
    Jaro
    Użytkownik
    • 10
    • 63Postów:

    siklniki samochodowe i skuterów różnią sie tym ze pracują w innych temperaturach dlatego do skuterów powinno sie uzywac oleju przystosowanego do pracy silnika w wyższych temperaturach
    i tak większość używa oleju samochodowego bo jest dużo tanszy

    #149492
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    dychul napisał:

    madi napisał:
    nie.

    Madi, a może powiesz czemu nie?

    Temu, że w motorowerze jest skrzynia biegów.

    #149493
    dychul
    Uczestnik
    • 8
    • 971Postów:

    Jaro napisał:

    siklniki samochodowe i skuterów różnią sie tym ze pracują w innych temperaturach dlatego do skuterów powinno sie uzywac oleju przystosowanego do pracy silnika w wyższych temperaturach
    i tak większość używa oleju samochodowego bo jest dużo tanszy

    Jak możesz podaj źródło tych informacji?
    Jaka więc jest temperatura pracy silnika samochodowego, a jaka skutera? Jestem zdania, że nie każdy olej samochodowy nadaje się do skuterów. Przyczyna najczęściej tkwi w dodatkach stosowanych przez producentów. Oznaczenie np. 10w/40 lub podobne mówi dość dużo, ale nie jest wyczerpujące. Liczący się na rynku producenci olejów na swoich produktach umieszczają dużą ilość informacji, które przy pomocy internetu łatwo rozszyfrować. Jest kilka różnych specyfikacji olejów. Przy doborze oleju należy pamiętać o podstawowej zasadzie, że nie można przechodzić z olejów nineralnych na syntetyczne. Wracając do olejów samochodowych nie zastosowałbym olejów, które mają być stosowane do aut mało wysilonych i redukować zużycie paliwa. Stosowałbym olej oczywiście do silników benzynowych pracujących w ciężkich i ekstremalnych warunkach.

    #149495
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    Dychul tu mowa o motorowerze nie skuterze. Do skutera owszem można nalać bo ten sam olej nie smaruje silnika i skrzyni. W motorowerze może i by się nic nie stało, tego nie wiem. Ale po coś są osobne oleje do motocykli a osobne do samochodów.

    #149498
    dychul
    Uczestnik
    • 8
    • 971Postów:

    Do motoroweru oczywiście, że NIE !!!

    Skąd mi wziął się ten skuter ?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button