olej do przekładni i do silnika 2t

Barton Orlando 2t jaki olej do przekładni wlać czy morze być np - Castrol DIFFERENTIAL EPX 80W/90 a do dozownika np castrol Power 1 Racing 2T lub Castrol 2T lub castrol Act>evo X-tra Scooter 2T
jakie wy lejecie oleje do przekładni i do dozownika

dertt97 napisał: jakie wy lejecie oleje do przekładni i do dozownika

Kymco Super 9:
Mobilube 1SHC 75W90
Castrol Power Racing 2T

Kymco Vitality 50 2T
Shell Advance Gear EP 80W90
Mobil Extra 2T / Motul Scooter Expert 2T Technosynthese

Wymienione wyżej zestawy są b. dobre. Nie lej do mieszanki gówna w stylu Mixol czy Semisyntethic. Popatrz na mój tłok w avatarze. Sam lałem to ścierwo, a teraz przeszedłem na syntetyk.

Znajdź olej Midland (szwajcarski syntetyk). 0,55 litra za około 17 zł. To b. dobra cena.

Do przekładni starczy nawet Hipol. Nie lej żadnego ATF tylko 75W90, 80W90, ewentualnie 85W90.

Ja obecnie jeżdżę na oleju Husq-Oil , a do przekładni leje ElF Elfmatic G 3

Przemek, nie lej tego Elfa, bo jest za rzadki.

czyli do dozownika wlać olej
castrol Power 1 Racing 2T
czy
castrol Act>evo X-tra Scooter 2T
a do przekładni ten Hipol czy jakiś lepszy i jakiej klasy 75W90, czy 80W90,

skuter jest prawie nowy tyle co dotarty ma 1020km i zależny mi żeby dobrze chodził wiec nie szczędzę na olejach i chce kupić dobry olej i do przekładni i do silnika jak jadę na przegląd wlewany jest olej statoil 2t lowe smoke a do przekładni Statoil gaerway tylko niewiem jakiej klasy chodzi o te np 80W90

Jeśli możesz wydać na castrol Power 1 Racing 2T to ja zdecydowanie polecam. Actevo to chyba półsyntetyk. Też jest dobry, ale jak chcesz być w 100% zadowolony to jednak power 1. Olej mieszankowy statoil zdecydowanie odradzam - widziałem wntętrze silnika po nim (smoła, smoła, smoła).
Co do oleju przekładniowego to może to być każdy włącznie z hipolem - jeśli raz do roku wymienisz to wszystko będzie dobrze. Nie kupuj tylko tego oleju w tubce, bo jest potwornie drogi - lepiej kupić literek oleju i podzielic się z kolegą/koleżanką. Na bank będzie Ci wdzięczna ;).
Pozdrawiam

a ten to półsyntetyk czy syntetyk lepszy bo słyszałem ze polecają półsyntetyk do skutera
co ile km wymieniać olej w przekładni ten w serwisie mówi ze co 1000km
no jaki do przekładni 80W90, taki czy inny

80w90 jest git. Co do wymian oleju w przekładni to przyjmij zasadę, że raz do roku na początku sezonu wystarczy.
Półsyntetyk mieszankowy też jest w sumie w porządku, ale jeśli możesz sobie pozwolić na olej syntetyczny to zdecydowanie polecam. Chodzi o to, że oleje w pełni syntetyczne lepiej spalają się w silniku i pozostawiają w nim mniej syfu. Wystarczy spojrzeć na koncówkę rury wydechowej skutera eksploatowanego na dobrym i złym oleju. A przecież im bliżej cylindra, tym tego nieciekawego osadu więcej.
Pzdr

mam jeszcze jedno ostatnie pytanie jak powinna świeca wyglądać w 2t bo ja mam cała czarną olej Statoil lewe smoke

ten statoila to jest mineralny, świeca jak kawa z mlekiem
kup midlanda albo stihla , dobre oleje na rozsądne pieniądze
castrola nie polecam, przereklamowany
do przekładni wystarczy nasz krajowy Hipol

nie Statoil jest niby częściowo syntetyczny

Jeśli masz czarną świecę to znaczy, że silnik dostaje za dużo paliwa/mało powietrza.

Olej statoilowski odradzam, bo zatarł mi silnik. Lej pełen syntetyk.

A propos oleju przekładniowego znalazłem na allegro taki:
http://allegro.pl/elf-tranself-ep-80w90-1l-warszawa-okazja-i2487948890.html
Jeśli ktoś bywa w W-wie w okolicy ul. Szyszkowej (okęcie) to warto podjechac po niego.
Oleju wystarczy, żeby zalać nim z 7 przekładni - warto się zrzucić i przy okazji jakichś skuterowych spotkań powymieniać sobie. Wyjdzie po 3zł a nie po 20 jak w tubce...

dziękuje wszystkim

dziś kupiłem hipol gl5 80w90 myślę ze dobry a ten w tubkach z motula to drogi za 23zł 150 ml a ja dałem 11zł za 1l

a do silnika kupie sobie w sierpni bo jeszcze trochę mam kupie castrol Power 1 Racing 2T za 43zł bo jeszcze jest za 34zł castrol Act>evo X-tra Scooter 2T i nie wiem który ale chyba lepiej Power 1 Racing 2T

witam jaki olej najlepiej wlać do przekładni w romecie 717 2t z 2012 roku

kup zwykły hipol na orlenie i będzie git

No pewnie, że. Ja też kupiłem. Zmieniaj raz do roku - przed zimą.