Odpalanie z kopki i kichanie 2T

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #160751
    skuterek123
    Użytkownik
    • 62
    • 292Postów:

    Witam. U mnie w skuterze Kymco vitality 2t przebieg 6300km ostatnio zaczęło dziać się coś dziwnego. Jak odpalam silnik to na ciepłym z rozrusznika odpala ładnie, dopiero gdy chce z kopniaka to doppiero za którymś tam razem, lub po dodaniu gazu. Ostatnio gdy odpalalem z kopniaka.. kopie, kopie(bez dodania gazu) i nagle kichnął…Potem odpalilem jezdziłem i przed powrotem do domu zgasiłem i sprawdzałem tą kopę. Odpalaem znowu i drugi raz kichnął, w dodatku miałem czasem uczucie jakby kopa odbijała. Czy jest to coś niepokojącego? Dodam jeszcze, że wcześniej tankowałem na BP(zawsze tam tankuje i nie mam problemów). Wgl z tym odpalaniem jest coś dziwnego.. Raz po tygodniowym staniu odpali za 1 kopnieciem bez gazu, a na ciepłym bez przekrecenia manetki sie nie obejdzie.

    Czy to kichanie to coś niepokojącego? Czy to normalne z tym odpalaniem?
    Pozdrawiam 😉

    #160753
    pif1
    Uczestnik
    • 4
    • 44Postów:

    tankowałem kilka razy na statoil mają kiepskie paliwo też mi kichał i to nie jeden ,miałem elyseo,gilere runner i inne wszystkie kichały omijam z daleka tą stację tylko orlen żadna inna .jesteś z łodzi?

    #160754
    skuterek123
    Użytkownik
    • 62
    • 292Postów:

    z Warszawy. Czy to kichanie może być czymś niepokojącym? Silnik po dodaniu gazu odpala z kopki, z rozrusznika odpala bez gazu. Nie ma żadnego spadku mocy

    #160756
    pif1
    Uczestnik
    • 4
    • 44Postów:

    nic się nie powinno wydażyć poprostu trzeba wyjeździć ten specyfik ja też miałem obawy nawet podjechałem na serwis i tu fajnie serwis też zatankował na statoilu nowego junaka dla klienta i też kichał piszę jeszcze raz tylko orlen.szerokości

    #160758
    skuterek123
    Użytkownik
    • 62
    • 292Postów:

    Tyle że zawsze tankowałem na BP, kiedyś tankowałem na no-name ale zauważyłem, że na BP mi najlepiej jeździ, jest zrywniejszy itd, chociaż.. moze jakaś gorsza sie teraz trafila. Może myślisz, że kicha gdy silnik jest odpalony, ale On kicha podczas kopania kopki, gdy silnik nie jest włączony. Jak jest włączony to ładnie jezdzi, nie przerywa 😉 a co z tym odpalaniem, ze na ciepłym z kopki nie chce od razu ruszyć, tylko po dodaniu gazu? ;p

    #160760
    pif1
    Uczestnik
    • 4
    • 44Postów:

    a przy gaszeniu też kicha ?

    #160761
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    przecież BP,Orlen, Shell, Statoil i tak mają paliwa z tej samej rafinerii. Z niej jest z 98% paliwa na rynku.
    A jakosć zależy od konkretnej stacji.

    #160763
    skuterek123
    Użytkownik
    • 62
    • 292Postów:

    Przy gaszeniu kieeedyś kichał, ale to 2 lata temu ,własnie jak tankowałem na tym Bp xd ale teraz nie kicha. Myśle, że benzyna jest dobrej jakości. Może to dlatego, że tak kopałem kilka razy i nie odpalał i dlatego wkoncu kichnął? :p

    #160764
    pif1
    Uczestnik
    • 4
    • 44Postów:

    mi się zdażyło to na kilku stacjach statoil może paprzą na samych stacjach od czasu jak przeszedłem do orlenu 0-problemu z katarem

    #160766
    skuterek123
    Użytkownik
    • 62
    • 292Postów:

    A co mogę zrobić, żeby z tego kopniaka na ciepłym od pierwszego ruszał? 😀 bo to dziwne.. czasami tydzien stoi i odpali za pierwszym, a na ciepłym dopiero po dodaniu gazu…

    #160767
    pif1
    Uczestnik
    • 4
    • 44Postów:

    może być kilka przyczyn ,świeca,regulacja gaźnika,filtr powietrza…

    #160769
    skuterek123
    Użytkownik
    • 62
    • 292Postów:

    ok dzieki wielkie 😀 a jeszcze jedno. Mam ten olej do filtrów powietrza, tylko że całą zimę był narazony na te minusowe temperatury. Czy mógł on stracić swoje własciowści? Jest dobry czy lepiej kupić nowy? ;d

    #160770
    pif1
    Uczestnik
    • 4
    • 44Postów:

    stary da radę one tak szybko nie tracą swoich właściwości.

    #160771
    skuterek123
    Użytkownik
    • 62
    • 292Postów:

    ok dzięki wielkie 😀

    #160772
    pif1
    Uczestnik
    • 4
    • 44Postów:

    narazie 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button