ODPALANIE SKUTERA - FAKTY I MITY

Witam,
Chciałbym was zapytać czy jak odpalacie rano skuter udaje się wam to za pierwszym razem bez dodawania gazu?

Często jest tak że na zimnym odpala od razu na dotyk, a jak się troche pojeździ to na gorącym juz nie tak od razu heh. Ktoś ma pomysł o co chodzi?

W kwestii porannych rozruchów przy wyjeździe do pracy po odpaleniu chodzacy silnik na wolnych obrotach czasami gasnie - podrecenie obrotów wystarczy?

Dodać trochę gazu przy odpalaniu i potrzymać przez moment na wyższych obrotach do chwili gdy włączy się ssanie.

2t czy 4t ?

Znalazłem sposób jak odpalić skuter w mroźne poranki - bierzesz wkładasz palec albo kawałek szmatki do wlotu filtra powietrza i go zatykasz. Odpalasz skuter, pochodzi 3 sekundy na wolnych obrotach, przegazujesz i szybko wyjmujesz żeby go nie przydusiło - efekt? Ja tak robiłem i skuter mi nie mulił, robiłem tak do czasu kiedy wyregulowałem porządnie gaźnik.

Lukson mam identycznie. Jak zimny to mi odpala na dotyk, a jak pochodzi i ciepły ot też muszę dodać gazu. Mi to nie przeszkadza, ale gościu w serwisie mi mówił, że jak nie będzie chciał odpalić, to właśnie coś zatkać szmatką mówił, ale nie wiem dokładnie co, chyba tak jak Vin pisze.

na takiej zasadzie działa w części gaźników właśnie ssanie że zatyka się częściowo wlot powietrza i mieszanka jest bardziej bogata w benzynę.

nie wiem ale jam mam tak że jak odpalam zimny to daje trochę gazu, bo trochę pochodzi i zgaśnie, a jak się rozgrzeje to nie zdarzyło mi się aby zgasł, ale z tego co wiem to 2-suw jak zimny to tak ma

Ja zimnego odpalam po 20 sekundach kopania i tak jak kolegom powyżej gaśnie na wolnych obrotach. U mnie jest o tyle ciekawie, że gorący odpala za pierwszym razem :)
Pozdro

Ja tam podchodzę i go kopnikiem odpalam :) Oczywiście za 1 albo 2 razem i bez dodawania gazu i przytykanie filtra...

Wszytsko zależy od regulacji gaźnika i jak szybko potrafi właczyć się ssanie

ja mam kyumpla co mam tak oborty "jałowe" ustawione ze wogole manetką nie kreci ale widzi to po spalaniu jak pali mu więcej od mojego :)