Odkupieie wygranego skutera kilka pytan

Witam.
Mam kilka pytań odnośnie odkupienie wygranego skutera.
Mianowicie mam możliwość odkupienia po atrakcyjnej cenie (poniżej 1000)nowego rometa rutera od osoby która go wygrała, skuter nie był nigdy używany licznik na zerze jak to rozegrać aby urząd skarbowy nie uznał ze cena skutera jest zaniżona i czy konieczne w ogóle jest składanie formularza PCC. Jest to mój pierwszy zakup wiec proszę o kilka porad i wyrozumiałość.

z góry dzięki Kuba

Tylko musisz miec oryginalna fakture zakupu tego skutera czyli ten co organizowal konkurs musi Ci dac,a z tym sa problemy. Ja chyba ze 4 razy jezdzilem do wydzialu komunikacji zeby zarejestrowac skuter ktory kupilem od kogos kto wygral,nie jest to takie proste. Powodzenia

jesli skut był zarejestrowany (ma tablice) to łatwiej- wystarczy poprzedni dowód rej + umowa kupna- sprzedaży.

PCC musisz płacić w każdym wypadku jeśli sprzedający nie wystawia faktury VAT = jesli spiszecie umowę K-S to musisz opłacić PCC- w urzedzie mają tabele z wartością pojazdu- oni wyznaczają ostateczną kwote do zapłaty, wstępnie bierzesz wartość z umowy K-S.

nie, nie był nigdy rejestrowany. jak w takim wypadku po kolei się tym zając ? i jakimi dokumentami to wszytko załatwić ?

To się nie pchaj w taki skuter. Problemów może być kilka i w najgorszym wypadku nie zarejestrujesz takiego pojazdu.

wiec najlepiej żeby najpierw osoba od której chce go odkupić zarejestrowała go, a później z umowa K/S ja przerejestrował go na siebie ?

Jak ja swojego kupowałem też był z konkursu to facet który go wygrał od razu po odebraniu musiał go zarejestrować i ubezpieczyć,później przez parę miesięcy trzymał w garażu zafoliowany i nie jeżdżony do puki ja go kupiłem :) Wystarczyła zwykła umowa KS i po problemie.W tym przypadku jest trudniej.

ubezpieczenie jest konieczne czy ja mogę po odkupieniu go dopiero pierwszy raz ubezpieczyć ? jaka jest orientalna cena ubezpieczenia i jaka firmę byście polecili ?