Odkręcenie dzwonu sprzęgła

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Odkręcenie dzwonu sprzęgła

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Czaki Czaki 1 lat, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Zamówiłem kompletne sprzęgło z dzwonem ale starego za nic nie mogę odkręcić. Rozumiem że odkręca się normalnie ? Czy to jest lewy gwint ? jak to odkręcić bo trzyma tak że aż klucz nr 14 zrobił się jak pół księżyc a śrób nie puszcza nie mam palnika opalać zapalniczką kuchenną ? lać WD40 ?

• Ten temat został zmodyfikowany1 lat, 1 miesięcy temu przezZdjęcie profilowe Wombat Wombat. Powód:nie dzwona a dzwonu
    • Ten temat został zmodyfikowany1 lat, 1 miesięcy temu przezZdjęcie profilowe Wombat Wombat. Powód:nie dzwona a dzwonu
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

dobry nasadowy klucz, dobra blokada dzwonu (lub dobry patent) i nie ma zmiłuj – musi puścić.
    W najgorszym razie do jakiegoś ziomka i udar..

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

A powiedz mi mogę blokować koło i odkręcać nie uszkodzę przekładni ? Czy bezpośrednio blokować dzwon w dziurkach ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

lepiej dzwon w dziurkach – po to są. Z kołem to różnie wychodzi – niektórzy sobie wyłamywali kawałki felgi..itd i ie ma co napinać całego układu

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Przy okazji wymienię olej w przekładni tylko ile go lać aż będzie się wylewał z górnej śruby ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie.
    100ml w 99% skuterów 50-125cm

Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

A co może być gdy jest deszczowa pogoda tzn. nie musi padać na skuter wystarczy że jest wilgotno w dany dzień to już ze startera nie łapie muszę kopać gdy jest normalna pogoda to zapala bez problemu ze startera WTF ? Aku jest ok bendix nowy.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale nie łapie czyli nie kręci, czy kręci ale nie zapala? kręci normalnie czy wolniej?

może masz przewód WN/fajke/obudowe cewki w słabej kondycji i strasznie iskra słabnie bo przez wilgoć w powietrzu coś ucieka

Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Wciskam przycisk startera i nic totalnie nic się nie dzieje z kopki od razu zapala. Fajkę świecy kupowałem nowa 3 tygdonie temu bo zgniotłem podczas różnych czynności które robiłem przy nim 🙂

Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Czegoś nie kumam. Wymien iłem Wariator pasek rolki 5.5 g pasek bando Wariator i przeciw tależ nowe. Dziś wyregulowałem idealnie gaźnik tak że przy starcie nie ma muła i na wolnych ładnie pyrka i nadal nie mam licznikowego V-maxa większego niż 65 Km/h na starych częściach na prostej rozpędzał się do 73 Km/h aż wył a tutaj lipa 🙂 Co jeszcze zrobić ?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie