Oddanie używanego skutera? Problem ze skręcaniem

Witam
Kupiłem skuter, gdy go oglądałem zauważyłem że gdy się jedzie prosto i puści kierownice kierownica mocno ściąga w prawo.
Koleś od którego go kupiłem mówił że możliwe że to kable ciągną kierownice albo coś się skrzywiło lekko.

Gdy rozebrałem skuter w domu okazało się że to nie kable.

Nie wiem dokładnie co to ciągnie.
Jak stoje w miejscu i lekko popchne skuter do przodu z wyprostowaną kierownicą ona już leci w prawo.

Dodam że gdy koło jest prosto kierownica jest lekko w prawo, ale od tego by chyba jej tak nie znosiło.

Czy jest możliwość oddanie skutera? jest jakiś okres czasu w któym można oddać używany skuter?

Ps. W jeździe nie przeszkadza ta kierownica, gdy ją trzymam jest ok.

albo lagi krzywe albo rama. "widziały gały co brały"... niezła bajeczka, kable ciągną i przez to jest krzywa kierownica ;) Jeśli umowa podpisana została to już po herbacie.

Podpisana, nie ma czegoś takiego jak 14 dni na zwrot ?

Rama mam nadzieję prosta, bo skuter zostawia jeden ślad.

A czy możliwe że skręca od tego że krzywo jest ustawiona kierownica?

http://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ie=UTF-8#hl=pl&output=search&sclient=psy-ab&q=wypowiedzenie%20umowy%20kupna%20pojazdu&oq=&gs_l=&pbx=1&fp=aed9d39c93c6e54d&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1366&bih=621

Forum prawne polecam :)

W naszym kraju jest cos takiego jak rekojmia, jesli nie pasuje Ci to co kupiles bo masz watpliwosci co do stanu. A prawdopodobnie skuter byl po stluczce jakiejs, to koles musi Ci oddac cala kase a Ty jemu skuter.

Nawet jesli na umowie jest ze kupujacy zapoznał sie ze stanem pojazdu i bedzie sie tym tlumaczyl to powiedz mu ze takiego punktu nawet nie moze byc na umowie kupna sprzedazy. Wiec nawet nie wiem czy w tym przypadku umowa jest nie wazna.

Wejdz na http://forumprawne.org/ tam Ci wszystko dokladnie wyjasnia na spokojnie:)

ok, a jest określony czas na oddanie ? Bo kupiłem go trochę ponad tydzień temu

Maniek_smola... napisał:

W naszym kraju jest cos takiego jak rekojmia,

A nie jest tak, że rękojmia nie obowiązuje gdy kupujesz od osoby prywatnej ? Z tego co kojarzę z dyskusji motoryzacyjnych to w przypadku zakupu od osoby prywatnej obowiązuje zasada "widziały gały co brały", ponieważ osoba prywatna nie musi znać się na tym co sprzedaje, więc nie odpowiada za tego typu wady.