Odblokowany moduł Sym Fiddle II

Niedawno wsadziłem do mojego skutera odblokowany moduł z aukcji http://allegro.pl/sym-fiddle-ii-modul-zaplonowy-odbl-skuter-centrum-i4035507232.html

Problem jest tej natury, że skuter zamiast odblokować skuter jeszcze gorzej go zamulił. W ogóle nie wkręca się na wyższe obroty i ma muła w całym paśmie obrotów (czyje jakby skuter totalnie nie miał mocy). Na starym module Sym do 50 leci jak głupi (pól manetki i zablokowany "v-max") ale potem blokada się załącza i koniec rozpędzania. Czuć, że skuter ma jeszcze zapas mocy, a z górki to już całkiem jak w kilka sekund mam te 50 i ta blokada go dosłownie hamuje z tej górki. Na tym z aukcji to jakaś porażka. Nie poznaje swojego skutera. Zbiera się to jak kupa a od 40 do 50 to on się ledwo rozpędza (pod górkę to na 40 nawet nie ma co liczyć).

Czego to może być problem? Do kosza z tym modułem czy np. trzeba wyregulować skuter pod ten moduł? Jestem wkurwiony bo 100zł piechotą nie chodzi. Od razu mówię, że chińskie moduły po 30-40zł do fiddla nie pasują. Piny będą ok ale te moduły tylko spalą bezpieczniki. Sym ma to do siebie, że wszystko robi inaczej w fiddlu te moduły do chińskich 4t nie działają.

Ja bym na Twoim miejscu zwrócił moduł i pojechał do jakiegoś salonu sym'a. Może oni będą w stanie Ci sprowadzić odblokowany moduł.

Dogadałem się ze sprzedawcą, że mogę oddać moduł. Ale czy to z moim skuterem coś nie halo? Bo twierdzi, że inni nie mieli takich problemów a odblokowane moduły do Syma Fiddle II pojawiły się dość niedawno na rynku.

moja koleżanka też miała fiddle'a i max prędkość była coś koło 63 km/h, po rzekomym odblokowaniu
"Według Mariusza Słowińskiego, Country Managera ScooterKingZ i Dealera SYM odblokowana jednostka może pozwolić na osiągnięcie v-maxu nawet na poziomie 75 km/h" czyli możesz uderzyć do tego sklepu i się spytać.

Locativ - udało Ci się znaleźć odpowiedni moduł? Też chciałbym odblokować swojego Sym'a ale nie wiem gdzie teraz taki kupić skoro ten z allegro odradzasz.