Odbiór dowodu rejestracyjnego koszt

Witam zarejestrowałem motorower i dostałem dowód rejestracyjny tymczasowy. I dziś dostałem wiadomość, że mam już do odebrania stały dowód rejestracyjny jaki jest koszt odebrania takiego dowodu? Czy może nic sie już nie płaci ;p

Zapłaciłeś już raz - przy składaniu wniosku o zarejestrowanie. Całe szczeście państwo polskie nie wpadło jeszcze na pomysł pobierania opłaty za odbiór stałego dowodu rejestracyjnego.

Ale pomysł jest dobry - muszę napisać do premiera:-)

hehe sam na ten pomysł wpadłem ale dzięki ;p

Kisiu1981 napisał:

Zapłaciłeś już raz - przy składaniu wniosku o zarejestrowanie. Całe szczeście państwo polskie nie wpadło jeszcze na pomysł pobierania opłaty za odbiór stałego dowodu rejestracyjnego.
Ale pomysł jest dobry - muszę napisać do premiera:-)

Nie wywołuj wilka z lasu ;D

Kisiu1981 napisał:

Całe szczeście państwo polskie nie wpadło jeszcze na pomysł pobierania opłaty za odbiór stałego dowodu rejestracyjnego.

Pewnie, że wpadło: płaci się za niego przy rejestracji, chyba 5 dych.

Ja za małą blachę w 2010 roku płaciłem 110 złotych. No i Value Added Tax oczywiście. Państwo Polskie zawsze górą!

Akurat przy samej rejestracji państwo się zbytnio nie obławia: dowód kosztuje 54 złote, pozwolenie czasowe - 13,50, nalepki legalizacyjne (hologramy) 12,50, a tablica 40. Czysty zarobek stanowi tzw. opłata ewidencyjna - od 1,50 do 2,50 zł.