Od czego to jest wskaznik? Romet 727.

Witam, tak jak w/w od czego jest ten wskaźnik? - http://img29.imageshack.us/img29/7236/cototn.jpg

Dodam że po rozkręceniu tego wskaźnika znajduje się tam czarny(olej?), który śmierdzi benzyną.

To jest bagnet olejowy

A dobrze jest ze "pachnie" on benzyną i jest czarny? Jaki ewentualnie olej lać do tego silnika (4-sów)

Co do oleju prosiłbym najlepiej o przykłady, lub dokładnie sprecyzowane np: syntetyk lub półsyntetyk 10 w40(skuter będzie jeżdżony we wiosnę, lato i jesień). A i jeszcze takie pytanie czy opłaca się w nim wymieniać filtr na stożkowy? Z góry przepraszam za bardzo proste pytania, lecz chciałbym żeby wszystko dobrze chodziło.

filtra nie ruszaj bo z twoją wiedzą to tylko szkód narobisz. olej kiedy był wymieniany ?

No właśnie olej nie wiadomo kiedy był wymieniany, dlatego chcę wymienić. Tak samo jak filtr.. Chciałbym go wymienić, nawet na taki sam jak wcześniej. I czy trzeba do filtra też lać jakiś olej lub coś w tym stylu? Bo czytałem gdzieś o tym.. I jak to z tym olejem co "pachnie" benzyną? Czy po długiej eksploatacji po prostu tak się dzieje czy coś puszcza? Jak puszczą to co?

jak olej śmierdzi benzyną to go wymień , a jak chcesz mieć nowy filtr to musisz odkręcić kilka śrubek i pod tym czarnym deklem masz gąbkę jeśli chcesz to możesz ją wymyć porządnie i namoczyć olejem ponownie (najlepiej zamoczyć całą gąbkę w oleju i wycisnąć z całej siły) , ale jak kupujesz nowy to tylko zamontuj nowy i skręcaj puche.

A można wiedzieć jakim olejem? Jakimś specjalnym czy nawet taki jak do silnika?

ja zawsze brałem zużyty olej silnikowy - możesz użyć byle jakiego oleju ważne tylko żeby wyłapywał kurz i inne zanieczyszczenia

Są specjalne oleje to filtrów , ja ma coś takiego: http://allegro.pl/olej-do-filtrow-powietrza-spray-castrol-400ml-i2953907069.html
Generalnie można nasączyć go jakiś gęstym olejem, żeby wody i kurzu nie przepuszczał.

A czy trzeba go "zalewać" jakimkolwiek olejem? Na tym forum wyczytałem że jak się jeździ po mieście, nie żadnym szutrze to można nie "nasączać". Czy jest to prawdą?

Tak. Jest to prawda. Jeśli używasz skutera do jazdy po asfalcie a nie po polach to wystarczy. Nie widzę potrzeby stosowania jakiś olejów do filtra. Ja przy każdorazowym myciu skutera wyciągam i myje także wkład filtra i go myje w płynie do naczyń po czym zostawiam do wyschnięcia.