OC na Yamaha Majesty 125

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #170344
    devlin
    Użytkownik
    • 4
    • 88Postów:

    Witam,

    przeczytałem właśnie artykuł o OC dla 125 i coś mi się tu nie zgadza.

    Jakiś tydzień temu kupowałem OC do świeżo kupionej Majesty – u pośrednika w ubezpieczeniach (u którego wcześniej kupowałem OC do samochodu i do skutera 50cc).

    Facet wypisał mi ubezpieczenie w Warcie – nazywało się to tak:

    marka Yamaha skutery od 50ccm Majesty
    rodzaj motorower
    pojemność 124 ccm
    moc 9 kW
    cena 56 zł

    Cena identyczna jaką dałem za OC 50cc i wpisał rodzaj motorower.

    Idę tam z powrotem i mówię, że 125 to w świetle prawa nie jest motorower tylko motocykl i tak stoi w dowodzie, z którego spisywał dane (!).
    No i zwracam uwagę, że cena jest jak za 50cc. Facet lekko obrażony mówi, że cena zawsze może być wyższa. Ja nie zniżyłem się do jego poziomu, tylko uprzejmie poinformowałem, że nie chce mieć kłopotów z OC w razie “czego”.
    Łaskawie zmienił rodzaj na motocykl.
    Wystawił aneks i patrzę w domu, a tam:

    rodzaj – ok – motocykl
    marka Yamaha skutery od 50ccm XN 125 Maxter (!)

    Nie mam już siły, wiem raczej, że do tego Pana pośrednika nie mającego pojęcia o swej pracy już nie pójdę, ale czy tak skonstruowana polisa jest ważna dla mojej Majesty?

    Czy w razie zdarzenia drogowego nie będę miał problemu?

    Konkretnie chodzi mi o zapis “Skutery od 50 ccm” no i ten nieszczęsny Maxter (bardzo, #$#@%@$, trudno spisać poprawnie z dowodu).

    Prosiłbym o odniesienie się do tematu. Dzięki.

    #170346
    Anonim
    Nieaktywny
    • 4
    • 927Postów:

    Jak “od 50 ” to już motocykl wiec jest OK, ale o konkretny model to bym powalczył.

    #170356
    devlin
    Użytkownik
    • 4
    • 88Postów:

    No, pójdę jeszcze ich tam podenerwować 🙂 Tylko dziwne, że cena identyczna jak za OC 50cc.

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button