OC – kogo wybrać?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #173760
    Traveler
    Uczestnik
    • 1
    • 2Postów:

    Witam.

    Niedawno kupiłem nowy skuter – Router Sport 50. Sprzęt już zarejestrowałem, a teraz jestem w trakcie szukania ubezpieczenia. Googlowałem trochę ten temat, ale doszukałem się tylko jednej porównywarki OC uwzględniającej skutery/motorowery, która wyszukała mi jedna ofertę – jakaś Proama oferująca ponad 1000 zł w jednej racie… Generalnie mało mówi się o OC na jednoślady, zwłaszcza motorowery, a jeśli już cos się trafi to są to jakieś hipotetyczne wyliczenia, które nie przystają do moich danych. Generalnie wyczytałem, że samo OC na skuter 50cm3 waha się od 50 do 150zł. Dlatego chciałbym się dowiedzieć od was jakich ubezpieczycieli polecacie. Zaznaczam, że chodzi o samo OC bez żadnych dodatków – jak najprostsze i możliwie jak najtańsze.

    Pozdro.

    #173762
    snajper061
    Użytkownik
    • 2
    • 691Postów:

    ja mam w warcie ssie mnie 3 lata 0 zniżki 113zł przechodzę do pzu w tym miesiącu wyliczyła mi 75zl podkreślam mam 0 zniżek

    #173769
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

    Warta, PZU

    #173785
    eadem
    Uczestnik
    • 11
    • 2 328Postów:

    PZU ma dobre ceny dla motorowerów i potem jak będziesz chciał przejść gdzieś indziej to papier o bezszkodowej jeździe dostaniesz.

    #173791
    Anonim
    Nieaktywny
    • 4
    • 927Postów:

    Traveler napisał:

    Witam.
    Niedawno kupiłem nowy skuter – Router Sport 50. Sprzęt już zarejestrowałem, a teraz jestem w trakcie szukania ubezpieczenia.

    I w zasadze się sprężaj bo zgodnie z polskim prawem

    “Posiadacz pojazdu jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych:

    1) najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego, z wyjątkiem pojazdów historycznych (ale nie później niż z chwilą wprowadzenia pojazdu do ruchu);”

    Jeżeli się spóźniasz to narażasz się na wcale nie małe kary i zwiększają się one z każdym dniem zwłoki.

    #173799
    Traveler
    Uczestnik
    • 1
    • 2Postów:

    No właśnie słyszałem, że ludziki najczęściej polecają PZU, Wartę i jeszcze Allianz. A możecie mi powiedzieć na co zwracać uwage przy zawieraniu takiej umowy? Są jakieś kruczki na które należy uważać żeby nie wkopać sie w jakieś dodatkowe niepotrzebne koszty?

    #173801
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

    Traveler napisał:

    No właśnie słyszałem, że ludziki najczęściej polecają PZU, Wartę i jeszcze Allianz.

    Pewnie z jednego prostego powodu – to są firmy, które na pewno oferują ubezpieczenie motorowerów i motocykli, u innych już to tak kolorowo nie wygląda.
    OC – jest obowiązkowe, więc kupić je musisz. Tutaj rzadko masz gwiazdki, haczyki i mały druk. W razie kolizji to nie Ty się martwisz tylko Twój ubezpieczyciel. Co innego jakby chodziło o AC – tutaj jest często cyrk i milion gwiazdek 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button