Obroty 2t 50cc

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #642611
    Axek
    Uczestnik
    • 3
    • 4Postów:

    Witam posiadam motorower Malaguti Drakon jest on 2t z silnikiem am6 , i moje pytanie jest na jakich obrotach powinienem jeździć , moja ostatnia jazda była bardzo spokojna ok 2000 – 3000 obrotów , myślałem że wtedy mniej spali ale mam wrażenie że spalił za dużo bo aż 5.5 litra a powinien od 3 do 4 . Czytałem o tym że karzdy motor ma obroty na jakich jazda jest najefektywniejsza i czy wie ktoś jakie to mogą być obroty przy tym silniku ?

    #642618
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    on przy 8500 ma maksymalną moc i zapewne maks moment obrotowy jakieś 1500 obr niżej. ale to są zakresy przy jakich jest najmocniejszy i najlepiej przyśpiesza – ale i spala najwięcej.
    Natomiast silnik spalinowy jest sterowany powietrzem wiec spala tym mniej im mniej uzywasz gazu (odkręcasz manetkę).
    I tutaj trzeba użyć zdrowego rozsądku. Najekonomiczniejsza jazda jest z takimi obrotami żeby były jak najniższe a jednocześnie żeby akceptowalnie sprawnie jechał/przyśpieszał.
    Te 3-4 litry w AM6 co ma 9KM i waży 112kg to raczej mało możliwe chyba że faktycznie bardzo się starasz nie wykorzystywać mocy

    #642686
    Axek
    Uczestnik
    • 3
    • 4Postów:

    Dziękuje za te informację

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button