obklejanie plastików folią

Witam wszystkich :)) Chcę zmienić kolor swojego skutera, część już pomalowałem sprejem, ale wiadomo że sprejem nie będzie takiego połysku.. i chcę okleić plastiki taką folią: http://allegro.pl/czarny-polysk-folia-samoprzylepna-oklejanie-tuning-i2319220727.html

Czy ktoś już tym oklejał ? I jak się prezentuje ? czy widać jak by to był lakier ?

po pierwsze i najważniesze sam nie obklejisz skutera folią to jest bardzo skomplikowane wymaga dużej wprawy tylko wyrzycisz pięniądze

cpi2006 napisał:

po pierwsze i najważniesze sam nie obklejisz skutera folią to jest bardzo skomplikowane wymaga dużej wprawy tylko wyrzycisz pięniądze

No to raczej zależy od tego jak sprawny manualnie jest Szyszu. Aż tak trudne to nie jest, ale rzeczywiście dobry efekt wymaga :
- dobrego przygotowania podłoża (każda deformacja i głebsza rysa zostanie wyeksponowana)
- odpowiedniej folii , bo w przypadku plastików skutera nie polecałbym opalarek :)
- nabycia umiejetności w przyklejaniu folii bez pozostawiania bąbli powietrza pod nią i odpowiedniego naciągania na elementy.

Efekt będzie zdecydowanie lepszy niż malowanie sprayem:)
No i dobrze by było sprawdzić jak ciemna folia zachowa sie na słońcu, żeby potem sie nie zdziwić.

Ostatnio oklejałem służbowe pojazdy nalepkami reklamowymi. podpatrując zawodowców spryskałem oklejane miejsce wodą z płynem do zmywania naczyń. Dzięki temu miałem możliwość przesunięcia naklejanej folii, lub ponownego przyłożenia. Wodę wyciskałem ściągaczką do szyb. Wyszło ekstra, bez żadnych bąbli i załamań. Klejenie folii bezpośrednio na suchą karoserię daje tylko jedną szansę przyłożenia folii. Warto wziąć to pod uwagę.