Nowy zipp quantum r 2012 jak dotrzeć silnik pomocy :)

tak jak w temacie

Podstawą jest aby nie przegrzać. Ja jeździłem normalnie, ważne są tylko postoje, bo wiadomo w czasie docierania silnik osiąga trochę wyższą temperaturę.

Ją zalalem olejem polsyntetycznym bo mineralny jest za dobry do docierania i pilowalem skuta zdrowo oczywiście uważając na przegrzanie jak pisał kolega wyżej i chyba dotarł się dość dobrze skoro teraz po wymianie modułu leci 70.

Generalnie nie używaj manetki jako włacznika jazdy czyli jedziesz 1 stajesz 0. Spokojnie z gazem
Ja docieram własnie mam 650km zrobione.
pierwsze 300 nie odkręcałem na maxa ale trzymałem ok 7tys obrotów - skuter jechał sobie spokojnie 50-55 (mam odblokowany moduł od nowości) ważne byś nie przesadzał z gazem. po ok 300 km poczułem że lepiej się zbiera więc wydaje mi się że pierwszy etap docierania mam za sobą. teraz staram się jezdzić normalnie z wyjątkiem odkręcania na maxa.
Jeżdzę nawet 65 km/h - skuter w sumie sam sobie jedzie ile chce - ja trzymam manetkę mniej więcej odkręconą na 3/4 i czasem trochę popuszczam - generalnie staram się trzymać w okolicy 7000 obrotów

Olej mineralny jest za dobry? Skąd wziąłeś takie informacje? Olej mineralny jest najlepszy do docierania, bo jest najgorszy jakościowo i utrzymuje cieńszy film olejowy między pierścieniami a tłokiem. Pierwsze 2000 km na minerale, a potem jeździsz na czym chcesz.

Temat już nie raz był poruszany na forum - Poszukaj - gwarantuję Ci kolego że znajdziesz go ;)

O tym oleju wyczytalem w artykule niejakiego Motomana, który preferuje docieranie poprzez zylowanie nowego silnika. Sam w ten sposób dotarłem już 3 cylindry i nie miałem żadnych problemów :-)