Nowy Zipp czy używany markowy? Jest sens w ogóle kupować taki pojazd?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Nowy Zipp czy używany markowy? Jest sens w ogóle kupować taki pojazd?

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe marcin_wlkp marcin_wlkp 6 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Lukky
    Lukky
    Użytkownik

Witam! Jestem tutaj kompletnie nowy, ale mam nadzieję, że dobrze trafiłem, także jeśli chodzi o ludzi, którzy mi opmogą rozwiązać problem 🙂 Otóż mam pytanie, czy bardziej opłaca się kupić nowego Zippa Vapora z 2012 roku (najnowsza generacja), czy jakiś inny model, za podobną cenę, ale uzywany, jak Kymco, Aprilla itp.? Razem z wszelkimi opłatami takimi jak rejestracja, ubezpieczenie itd., nie chciałbym zapłacić więcj niz 4000zł. Proszę o informacje, co sądzicie o skuterach Zipp jak i o całej firmie, jak jest z gwarancją, serwisem pogwarancyjnym itp. Może polecicie mi także jakiś inny model, do poruszania typowo do pracy, czasem także na wycieczki pozamiejskie.

Uprzejmie proszę także o informację, czy jest sens kupować skuter, do jazdy około 15 kilometrów dziennie (poruszanie się pomiędzy uczelnią/pracą a domem), czy powinienem raczej zostać przy raczej paliwożernym samochodzie? Nie jestem pewien w ogóle co do tego, czy te koszty kiedykolwiek się zwrócą, proszę więc o podpowiedź, czy korzystanie ze skutera w ciepłe dni, a przerzucanie się na auto podczas wielkich deszczów, ma rację bytu i jest szansa na zwrot kosztów (jeśli tak to po jakim czasie). Mam nadzieje, że wszyscy rozumieją o co chodzi, będę zaglądał na ten temat, liczę na rzetelne opinie znawców tematu i podzielenie się własnymi opiniami na powyższe tematy 😉

Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam!
    Lukky

Zdjęcie profilowe guliwer55
    guliwer55
    Użytkownik

Zawsze jest sens kupić coś co mniej pali , zmieści się w każdą lukę i jest tańsze w utrzymaniu tylko teraz co kupisz za te 4000zl .Jeśli kymco to kupisz nowy ,aprilla raczej używkę ja polecił bym kymco ding 50 jest wygodny dla 2 osób ,mało pali i ma przyspieszenie

Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

Ja bym polecił w takiej kasie kymco agility 4T. Kupisz za 4tys. nowe spokojnie 😉 Pewnie jeszcze jakiś upust wytargujesz 😉 Ewentualnie kymco vitality 2T jeśli wolisz silnik 2T. Ale vitalke to byś musiał poszukać ze starszą datą produkcji bo z 2012 za 4 tys. nie kupisz.

o
    Zdjęcie profilowe Lukky
    Lukky
    Użytkownik

Dziękuję za błyskawiczne odpowiedzi 🙂 W związku z tym, że przedkładam ekonomię ponad osiągi, chcę coś z silnikiem czterowusowym. Chciałbym też dodać, że w tej kwocie 4000 mieściłoby się właściwie wszystko do rozpoczęcia przygody ze skuterami, jak kask, wszelkie opłaty jak rejestracja, ubezpieczenie itd. Nie szukam więc czegoś w cenie 3999, tylko mniej, cena samego skutera jaka mnie interesuje to ok 3200 – 3500 MAX!
    A jeśli chodzi o firmę Zipp, jak się na nią zapatrujecie?

EDIT: Na 100% nie będę mieć pasażerów, dlatego można śmiało dawać oferty małych skuterów, byleby miesciły się w normie cenowej i jakościowej.

Zdjęcie profilowe marbryl1
    marbryl1
    Użytkownik

Przegladnij internet i zobaczysz mase skuterów nawet z dostawa do domu.

Zdjęcie profilowe Nick3y
    Nick3y
    Użytkownik

Ja mam tego Zipp’ka i jest super 🙂 Jak na małego chiniolka to fajnie się prowadzi „Nawet przy metrowym odstępie przejedziemy, najwyżej złożymy sobie lusterka..” Test Vapora „Skuterowo.com”

Ja ogólnie polecam ;d w sumie wyszedł mnie 3850zł. z rejstracją i ubespieczeniem (no może trochę więcej ale staram się odliczyć drugi kaski i blokadę). Bez alarmu (goły) na wyp. standardowym jest za 3400 więc 3600 z ubezpieczeniem i rejestracją 🙂 Polecam 🙂

PS: Vapor ma japoński gaźnik 🙂

—————————————————-
    Zipp New Vapor 2012
    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/717/lusterkop.gif/][IMG]http://imageshack.us/a/img717/1857/lusterkop.gif[/IMG][/URL]
    Zdjęcie profilowe Nick3y
    Nick3y
    Użytkownik

http://www.youtu.be/KvphitKqHzY

I z tego co się dowiedziałem, jest on obiektem testu długodystansowego Skuterowo, czyli możemy się spodziewać kolejnego materiału. 🙂

—————————————————-
    Zipp New Vapor 2012
    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/717/lusterkop.gif/][IMG]http://imageshack.us/a/img717/1857/lusterkop.gif[/IMG][/URL]
    Zdjęcie profilowe Szefuniko
    Szefuniko
    Użytkownik

Witam! Jeżeli tylko możesz kupuj Kymco, na pewno lepszy od zipp’a a jak za jakiś czas zrezygnujesz to sprzedasz za większą kwotę. Jeśli jednak spieszy ci się z kupnem i nie chcesz przekroczyć swojego budżetu to spokojnie kupuj zipp’a. Nie spodziewaj się fajerwerków, ale też nie powinno być większych kłopotów. Sam posiadam zipp i nie narzekam.

Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

A nie myślałeś o motorowerze z biegami? Ja mam Zipp Salmo i sprawuje się doskonale – 11801km bez żadnej awarii nie licząc „kapcia” i żarówek. Większość tych sprzętów z tym silnikiem (poziomy manual 139FMB) jest doskonała. Silnik jest przemyślany, bezawaryjny i wyjątkowo ekonomiczny – może trzeba się „naklikać” biegami ale dzięki nim spala mi w mieście 1,5-1,6 litra a w trasie schodzi poniżej 1,2. Dodatkowo duże koła nie są tak wrażliwe na nasze dziury w drogach. Przy obecnych cenach paliwa na pewno koszt się kiedyś zwróci, nie licząc tak bezcennej rzeczy jak zaoszczędzony czas na dojazdach.

Zipp Salmo: przebieg 54535km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 2084km.
    Zdjęcie profilowe Lukky
    Lukky
    Użytkownik

Jeśli chodzi o motorowery, to niestety nie da rady. Chciałbym kupić coś zabójczo prostego w obsłudze, także dla moich konserwatywnych rodziców, wiadomo, nic nie jest wyłącznie dla mnie 😉 Dziękuję za opinie o firmie Zipp, już zbieram resztki pieniędzy i organizuję czas na wypad do salonu po nowego Vapora 🙂

PS
    Vapor… Dla 20-latka pomarańczowo-biało-czarne barwy nie będą trochę „przypałowe”? Czy raczej wybrać tą stonowaną niebieską barwę? 😉

PS2
    Czy jest coś, na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu nowego, salonowego skutera? Czy można spokojnie brać „pierwszy od lewej” i nie patrzeć na różnice bo ich nie będzie? 🙂

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie