Nowy skuter i niespodziewany luz w tylnym kole

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #72322
    czarcislaw
    Użytkownik
    • 2
    • 16Postów:

    Dzisiaj w trakcie drogi powrotnej z pracy zwróciłem uwagę na dziwną rzecz. Mianowicie podczas ruszania kołem w tył – przód koło ma lekki luz, ok. 4-5 mm. Skuter jest nowy, prosto z salonu Hondy, model Vision, 230 km przebiegu.

    Luz da się wyczuć, gdy siedzę na skuterze, oparty na nogach i ruszam nim do przodu i tyłu, oraz gdy poruszam kołem w przód – tył ręką, gdy stoi na nóżce centralnej.

    Skuter jest na dotarciu, więc staram się przestrzegać zaleceń sprzedawcy Hondy, jednak zdarzyło mi się kilka razy jechać nim wraz z narzeczoną, co jest niewskazane w okresie docierania (za duży ciężar, dociążenie układu napędowego, co może skutkować krótszą żywotnością jednostki i osprzętu).

    Czy ktoś wie co to może być? Może jest to zwykła praca układu napędowego, standardowy luz przy pasie napędowym, który musi się naciągnąć zanim zacznie napędzać koło?

    Moje pytania mogą się wydać idiotyczne, ale to mój pierwszy jednoślad. Dzięki za pomoc.

    czarcislaw

    #72323
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

    To jest luz międzyzębny przekładni przełożenia wtórnego (to ta przekładnia w której zmienia się olej). Każdy skuter tak ma 😉

    #72324
    czarcislaw
    Użytkownik
    • 2
    • 16Postów:

    Haaa… wielkie dzięki za informację. Wolę zawsze zapytać, dopytać i sprawdzić. To samo mam z samochodem. Lubię gdy moje pojazdy chodzą jak szwajcarski zegarek 🙂

    Wydawało mi się, że nie czułem tego efektu luzu, gdy odbierałem skuter i jeździłem przez pierwsze dni. Możliwe, że jestem za bardzo przewrażliwiony. Jeszcze raz dziękuję.

    #72325
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

    Nie ma za co, po to jest forum 😉

    #75144
    Anonim
    Nieaktywny
    • 14
    • 82Postów:

    A jak ja nie wyczuwam takiego luzu u siebie to co za ścisło przekladnia chodzi czy co?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button