Nowy skuter do 2500 zł

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #305407
    Łukasz Łada
    Użytkownik
    • 2
    • 2Postów:

    Witam mam zamiar kupić sobie nowy skuter na dwie osoby ma służyć do jazdy do szkoły 3km i czasami na wupady poza wieś. Bardzo zależy mi na osiągach.

    #305409
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Nie ma takiego nowego w tej cenie.

    #305413
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    wszystkie mają takie same osiągi – są zablokowane do 45km/h
    za 2500 kupi nówke
    http://allegro.pl/motorowery-nowe-251003?string=skuter&bmatch=base-relevance-aut-1-3-0510&order=p

    #305424
    robbo2k
    Uczestnik
    • 2
    • 80Postów:

    Wombat raczej ten Toros El Rio czy Ventus nie wiadomo co, Router Bassa czy Toros F16 to raczej warunku “zależy mi na osiągach” nie spełnia.
    Zapewno to paci miał na mysli. Z drugiej strony lepsze F16 niż Solaris urbino 12

    #305427
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    zdefiniuj ^osiągi^ i możemy podyskutować.

    #305429
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    Izdebski, zbastuj. pliz
    założyłeś rokujący wątek o podróży i go pielęgnuj.
    Nawet ci chciałem dopisać na co uważać po drodze bo ja akurat mam tą trase za sobą wielokrotnie ale odpuściłem żeby ci się NIE WPIEPRZAĆ bo za nerwowo reagujesz. Wiec doceń i bądź grzeczny.

    #305430
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    Co za typ zamiast odpowiedzieć – napisać cokolwiek wyskakuje jak królik z kapusty z tekstami odczapy i jeszcze edytuje moje wypowiedzi. Trzeba być skończonym frajerem aby kryć się za innymi i edytować czyjeś wypowiedzi. Jest to co najmniej nie profesjonalne, ale wręcz ŚMIESZNE.

    #305431
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    Izdebski, to że jesteś analfabetą to jedno.
    To że jesteś prostym szczeniakiem,kłapiącym głupoty dziobem na lewo i prawo to też już wiemy. I nie musisz tego kolejny raz udowadniać.
    Ostatni raz cię proszę odpuść bo to nie ma sensu.

    #305432
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    Dobrze Proszę Pana.. Proszę Pana Boga.
    Bogu! Wombatu!

    Wolę być analfabetą i prostym szczeniakiem niż takim paszczurem jak Ty.. nudzącym się całymi dniami i czekającym jak na karmę na tym forum.. niech tylko ktoś napisze.. abyś Ty mógł pokazać swoją władzę wywyższając się nad innymi, i pokazując jakiś Ty najmądrzejszy na całym świecie.
    Wiesz co… poczekaj do gwiazdki kupię Ci berło z gówna abyś mógł nim wymachiwać w prawo i w lewo.
    Edytuj, edytuj moje posty! Chętnie się pośmieje z takiego dziwaka jak Ty.

    #305433
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    i brawo ty.

    #305438
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    robbo2k napisał:

    Wombat raczej ten Toros El Rio czy Ventus nie wiadomo co, Router Bassa czy Toros F16 to raczej warunku “zależy mi na osiągach” nie spełnia.
    Zapewne to paci miał na mysli. Z drugiej strony lepsze F16 niż Solaris urbino 12

    Właśnie to na myśli miałem pomijając że to mini skutery,a decydując się na niewiele droższy motorower [2650zł] dostanie w standarcie silnik z krótką skrzynią,kto posiada/ł z nprmalną [dlugą od razu wyczuje różnicę,1 ie wiem po co 2 jak w normalnym 1,3 jak 2 a 4 jak 3.wtedy osiagi na 4 biegu maja 60kmh przy 10k,taki myk.Podsumowując,jak kupi za 2,5k to aby spelniał jego warunek o osiągach 500 na podstawowy mod musi doliczyć,lepsza opcja jest np taka
    http://olx.pl/oferta/skuter-CID5-IDfuqsF.html#35fe75769c;promoted
    i 1000 na modzenie zostaje.

    #305441
    robbo2k
    Uczestnik
    • 2
    • 80Postów:

    Pomijam te wszystki tuningi to trzeba jednak pamietać iz w tych wsztskich skuterkach z 3,5KM silnikiem to:
    a) mamy hamulce z kartonu nie stali
    b) to wszystko przy masie dwóch osób ledwie unosi sie nad ziemia.
    c) rama zespawana jest z rurek z namiotu a nie stali.

    Jeździć jeździ….. i nie chce odbierać posiadaczom radości ale jednak to tylko maksymalnie budżetowy produkt i “podrasowanie go” to jednak wygląda jak tunning malucha. Albo koszt przekroczy wartosc skutera albo osiagi nic nie dadza.

    Jesli ktos serio myśli o łamaniu prawa i robieniu potwora na mała blachę” to za bazę niech weźmie coś co nie złoży się jak zrobione z zapałek.

    A i rozważyłbym coś wyglądającego jak motocykl np Importer[wstaw dowolny] CM48Q”?, w tej cenie skuter z 10 calowymi kółeczkami to na gładkie jak stół drogi,

    #305443
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    troszkę przesadzasz – bo uogólniasz. Tzn jakby zebrać wszystkie wady i stereotypy tzw chińczyków z jeden pojazd to by było jak piszesz.

    #305444
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    robbo2k właśnie taki CM48Q mam na sprzedanie i powiem że gabarytami to du.y nie urywa raczej romet hart jak motocykl [zostawił bym sobie ale no kur.. mały jest:D]
    http://olx.pl/oferta/ferro-50cm-2014r-oc-i-przeglad-na-rok-zamiana-CID5-IDfHK3H.html

    #305449
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    no ale w temacie miał byś skuter. i nowy.
    przy tym budżecie to jest co jest.
    a ^dwuosobowość^ oraz tzw osiągi to kwestia subiektywna – zwłaszcza w kontekście nowej i zablokowanej zabawki.

    #305450
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Sam latałeś Wombat po Wawie 50cc i wiesz czym to grozi jak turlasz się 45km/h, w 50tce aby uniknąć zagrożenia ze strony puszek odblokowanie a często i tuning jest nie z chęci a niestety z konieczności dla wlasnego bezpieczeństwa,co do jakości chinoli nie narzekam jedynie im tańszy tym mniejszy a do 70kmh hamulce jakie sa w standardzie wystarczają,bardziej bal bym sę w np takim modelu
    http://allegro.pl/motor-motocykl-fc-125-loncin-dowoz-gratis-raty-i5880100892.html
    gdzie hamowanie awaryjne ze 100km/h kończy się kupa na siedzeniu:D

    #305453
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    dlatego ja zmieniłem cylinder na 70 zanim go jeszcze odebrałem z salonu :). Ale tu znowu jest ALE.
    Ja jestem 100kg schabem i jeżdże po warszawie robiąc lekko 50-60km jednorazowo, gdzie jest duży ruch i realnie wolniej jak te 70km/h to się mało co porusza. To te 45km/h mnie boli a wszystkich z tyłu doprowadza do białej gorączki.
    Ale jakbym mieszkał na wiosce nie przy drodze krajowej, gdzie PKS jest 2x dziennie a ruch tylko lokalny i znikomy to tyrkanie 45km/h zapewne by mi nie przeszkadzało. Chłopak pisze że ma 3km do pokonania.

    #305466
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Tylko na wiosce to i niecierpliwy miecio w uno potrafi spychać nie na chodnik a do rowu i zapewne młody jekiego kumpla na kipe zaweźmie w drodze do szkoły:)

    #305468
    robbo2k
    Uczestnik
    • 2
    • 80Postów:

    W innym wątku napisałem:
    Co do chińskich produktów. Warto powiedzieć iż chińczyk może zrobić dobry skuter ale ten skuter kosztuje 10-20% mniej niż markowy skuter. Jeśli coś jest tanie to oszczędności w jakości musza wystąpić. Kiedyś chińskie SciPhony były badziewne i tanie ale dzisiaj są tanie za 50$ badziewia ale są firmy które robią dobre smartphony np OnePlus, Xiaomi tyle ze ich urządzenia są tylko NIECO tańsze od Samsunga, LG itd… A te z pierwszej ligi jak Huawei czy Lenovo są porównywalne cenowo.
    Taki Barton B-max czy Junak 711 (7,5KM) podchodzą pod 8tys PLN. Jak dojdzie do nich wtrysk to bedzie 9-10tys PLN …..
    a za 11tys to jest 12konna Honda PCX, za 12tys Yamaha NMAX z ABSem. i ponad 12KM.
    Po prostu pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć i ze skutera za 2300zł rakiety Pan nie zrobisz. Albo akceptujesz albo płacisz więcej.

    #305472
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    Co do ceny wyjściowej sprzetu i otrzymywanej jakości – masz racje.
    A co do ostatniego zdania to już nie. Chyba że miałeś na myśli że za 2300 rakiety nie dostaniesz (a nie zrobisz). Bo tu gdzie wchodzi ^zrobisz^ – czyli tuning – to kończy się zdrowy rozsądek i liczenie. Spokojnie ze skutera za 2300 zrobisz rakiete – tyle że za kolejne 2300 razy dwa lub 3.. albo i 4. Dokładnie zresztą tyle samo by kosztowało zrobienie rakiety z lepszej bazy (markowej). Chinola raptem odróżnia gorsza rama i ew. gorsze łożyska. tylko że ramę można obspawać za flaszkę a łożyska sa po 6zł – w każdym razie nie to robi budżet. Mało tego – chinol ma pewne cechy powodujące że to na końcu może nawet uzyskiwać wyższą sprawność niż porobiony markowiec.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button