Nowy Sezon Co i Jak ?!

Siemka.Jestem świeżym kierowcą jednośladów. Mam Junaka 901 RS.Posiadam go od końca wakacji. I mam parę pytań na które mam nadzieję odpowiecie mi. Ostatni przegląd (Na 300 KM był zrobiony 20/10 tamtego roku. Po nim przejechałem może ze 100 kilometrów i potem całą zimę stał w garażu (Nie ocieplany więc troszkę zimno było) oczywiście akumulator odpięty,benzyna spuszczona z baku itd. (Podstawowe czynności przed pozostawieniem pojazdu na dłuższy "postój")Teraz piękna wiosna i wgl. chciałbym znów zacząć jazdę. O czym powinienem pamiętać zanim zacznę jazdę ? Co powinienem sprawdzić, uzupełnić jakieś płyny czy coś w tym stylu.
Czy powinienem jechać na "wiosenny" przegląd ?
Czy najpierw przepalić z parę razy motor zanim zacznę dłuższą jazdę ?
I czy macie jakieś rady przed nowym sezonem (chodzi o sprawy z motorowerem)? Bo jestem świeżakiem w tych sprawach i za bardzo się nie znam.. Proszę was o pomoc..

Nie wiem kto Ci powiedział o spuszczaniu paliwa, ale takich rzeczy się nie robi, szczególnie jeśli masz metalowy bak, powinien być zatankowany pod korek.
Z czynności podstawowych to zalecam wymianę oleju tylko, nic innego specjalnie robić nie musisz. Naładuj akumulator, sprawdź świecę i tyle.

W serwisie mówiono mi by nie jeździć na paliwie które ma więcej niż 3 miesiące nowym motocyklem. A miałem po przeglądzie zatankowane do pełna. Przez to 100 km które przejechałem po nim to może się z 3 l spaliły.Więc spuściłem... A co mogło/może się stać jeżeli spuściłem ? Zardzewieje ?

Jak na długi czas pozostawia się motocykl z metalowym zbiornikiem, który jest pusty, możliwe, że zacznie korodować

No to stał tak z pustym zbiornikiem z 3,5 miesiąca :/
Jest jakiś sposób żeby np wyczyścić ten bak ??
Jeszcze jakieś porady ??

Z tym bakiem to nie musisz się martwic są małe szanse że zajdzie korozja zalej teraz od razu do pełna i pokonuj km. Czynności podstawowe to :
-ładowanie aku
-sprawdzenie stanu powietrza w kołach
-wymiana oleju
-wymiana płynu hamulcowego- choć w twoim przypadku to na razie niepotrzebne
- przeczyszczenie filtra powietrza- tez na razie nie potrzebne
- sprawdzenie elektryki- czy wszystko świeci, miga itd
Po takich czynnościach możesz zacząć sezon

A jeżeli olej był wymieniany na przeglądzie to trzeba go wymieniać ?
I dziękuję za porady pioneerq,maxell i skuterek123, lecz liczę na więcej wypowiedzi :)

Olej lepiej wymienić - przez zimę stojąc nie tyle stracił swoje właściwości, co wytworzyły się różne agresywne substancje w procesie pracy silnika. Tak więc na wiosnę lepiej wymienić.

Ok, warsztat mam oddalony o 26 km. Stało by się coś gdybym pojechał na "starym" oleju ?
Macie jeszcze jakieś rady :) ?

najprawdopodobniej-nic.zawsze mozesz tez sam sprobowac wymienic.wujek google wie wszystko,trzeba tylko pamietac zeby nie wlac zlego (np do 2t,widzialem raz.....)na stacjach i w wiekszosci skepow z czesciami znajdziesz odpowiedni.aktualnie mam plan wlac full syntetyk,lepsze parametry na nadchodzace cieplo.a cala zime prejechalem na mineralnym.

Ok, dzięki ;) Zapytam się "Wujka Google" :) Bo niewiele piszę w książce którą dostałem do junaka przy zakupie(Chodzi o przygotowanie do sezonu)
Jeszcze macie jakieś rady ? :)