Nowa kategoria na skuter o dużej pojemności, co Wy na to?

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #171023
    keniol91
    Uczestnik
    • 16
    • 87Postów:

    Witam odnośnie nowej ustawy to cieszę się ze ją wprowadzili i już prawie ze mam x-max 125 ale wiem ze po tym skuterze apetyt u rośnie i będę chcial większy i teraz sedno czy nie byli by dobrze wprowadzić np. Kat a4 na motocykle z automatycznie skrzynio biegów? Powiedzmy E nie czuje się np zdawać a na manualu bo marzę tylko o jeździe skuterami.

    #171025
    Evert
    Uczestnik
    • 1
    • 240Postów:

    Rzecz tak naprawdę nie w dodatkowej kategorii, bowiem już masz możliwość wyrobienia sobie prawa jazdy z ograniczeniem do automatycznej skrzyni biegów. W takim przypadku otrzymujesz obok danej kategorii wpis z kodem ograniczającym nr 78. Problem tak naprawdę leży w podaży kursów na prawo jazdy w naszym kraju. W większych miastach Polski istnieją szkoły nauki jazdy, które szkolą na kategorię B w automacie. Nie ma natomiast, z tego co wiem, OSK-ów, które szkolą na kat. A/A2 z automatyczną skrzynią biegów.

    I tu leży pies pogrzebany, bo żeby móc zdawać w automacie musisz odbyć szkolenie na pojeździe, który odpowiada warunkom egzaminacyjnym, a więc bez pedału sprzęgła (automat lub półautomat), cn. 400 cm3 (do 35 kW) dla A2 i 600 cm3 dla A. Taki motocykl musi posiadać odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym, że służy nauce jazdy. Te wymogi ograniczają możliwość zdawania, bo z braku zapotrzebowania na rynku szkoły nauki jazdy nie dysponują takimi pojazdami. Chcąc osiągnąć swój cel, musiałbyś kupić sobie pojazd, który odpowiada ww. warunkom, dogadać się z OSK i zarejestrować go do nauki jazdy, aby szkoła ta mogła go używać do szkolenia Ciebie, następnie zdać na nim egzamin, wcześniej zgłaszając ten pojazd WORD-owi i uzyskać jego zgodę.

    Skomplikowane to, niestety, chyba że powstanie popyt na większe motocykle-automaty i niektóre OSK zdecydują się zakupić takie pojazdy do nauki jazdy A/A2 z kodem 78.

    #171026
    keniol91
    Uczestnik
    • 16
    • 87Postów:

    Dzięki za informacje . Pozdrawiam

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button