Niewiarygodne Historie UFO – ( UFO76PL :-)

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Niewiarygodne Historie UFO – ( UFO76PL :-)

Ten temat zawiera 271 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 miesiące temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 272 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Dziś wybrałem się do centrum na skuterze. Załatwiłem szybko sprawę i wracałem do domu. Jadę sobie Elekcyjną w kierunku Górczewskiej za Toyotą Land Cruiser i powoli zbliżam się do skrzyżowania. Na wysokości szpitala zawiał wiatr i nagle, nie wiadomo skąd, przed oczami pojawiła mi się biała „reklamówka”. Nie miałem kompletnie czasu na reakcję… Oczywiście idealnie przypasowała mi się do szyby kasku kompletnie zasłaniając widoczność. Pojawiła się tzw sraczka bo miałem świadomość że przede mną jest auto i skrzyżowanie:/ Jakimś cudem lewą ręką udało mi się zerwać ją w miarę szybko z kasku i prawą przyhamować. Hamowanie jedną ręką oczywiście nerwowe i trochę za silne. Na szczęście wszystko zrobiłem na czas i udało mi się zatrzymać przed tyłkiem Toyoty, ale jak byłoby mokro to leżałbym na 100%:/ Ciekawe czy komuś przytrafiła się podobna historia? Liczę że mój limit tego typu zdarzeń się już wyczerpał…

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

z reklamówkami zawsze jest jazda. Albo dostaniesz na pysk albo ci zakryje wlot chłodnicy albo się okręci dookoła osi i zacznie o coś trzeć i się nagrzewać. Najlepsza opcja to reklamówka którą zassiesz pod podwozie samochodem i przyczepi się gdzieś do wieszaka wydechu, kolektora lub okolicy. Wtedy albo zaczyna śmierdzieć bo się topi albo staje w ogniu i jest jeszcze zabawniej.
    Zadziwiające jest to jak mocna jest reklamówka ( która normalnie się rwie od byle jakich zakupów) kiedy jest skręcona. Jest jak lina konopna i potrafi się o jedno zaczepić a drugie wyrwać zanim pęknie.
    Ja dziś w każdym razie z rzeczy przywianych wiatrem na drogę miałem nieprzyjemność z plastikowym baniakiem na wode.. takim sporym 2.5-5l. Wpadł klientowi co jechał z przodu pod koła – a że to jakiś VW Transporter czy czy inny Transit to potłukło mu się troche pod podwoziem i wyleciało z tyłu wprost pod moje koło. Zakręcony i pusty, częściowo odkształcony ale wciąż wielki. Jakbym na niego najechał to jak na piłkę… szczęśliwie odbił się od przedniego koła. Ale miałem ciepło.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Zawsze jak samochodem jadę nad reklamówką, to patrzę w lusterko, czy ją wywiało. Też już przerabiałem się smród topionego celofanu na wydechu :-))) A pogoda robi sobie z nas normalne jaja… 🙂
    *
    jasna cholera… smród przez U.. :-(((

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Dokładnie :). Nerwowe spoglądanie w lusterko.. leci? leci dalej.
    To spoko

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Heh, jeszcze nigdy nie przestraszyłem się reklamówki:-)

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Dowiedziałem się dzisiaj że nie ma obecnie przedstawiciela marki SYM w Polsce. Więc w razie jakiś kłopotów ze sprzętem nie ma gwaranta. Słaba historia:/ Może na wiosnę ktoś się pojawi.

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Uuu… Ale to też oznacza, że robienie przeglądów gwarancyjnych jest bez sensu, więc w lesie są i klienci, i serwisy salonów z SYMem. Tak?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Na to wygląda. Autoryzowane serwisy mają zapasy jakiś drobnych części i coś tam będą pomagać na gwarancji swoim klientom. Przeglądy pewnie można będzie dalej robić, jeśli będą wiązały się z wymianą olejów i drobiazgów. Jednak obecnie, jeśli coś poważnego przydarzyło by się mojej maszynie, nie ma skąd wziąć części na gwarancji, bo jest tylko na papierze. Ogólnie lekka bryndza.

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Super. Następnym razem będzie honda, yamaha, suzuki lub kawasaki. Żadnych wymysłów. Sami się proszą.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a kto to oficjalnie sprzedawał i czemu już nie?

Niby na mapce są:
    http://www.sym.pl/dilerzy

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Hmm. Nie dopytałem kto się zawinął. Dziś byłem w Seb Bike bo licznik mi się zatrzymał. Okazało się że jakaś pierdoła ze ślimakiem i po 10min było ok. Dostałem wtedy info wyżej opisane i że jakby trzeba było go wymienić to musiałbym sam sobie ogarnąć sprawę.

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Poza gwarancją producenta/importera, to Seb Bikea (sprzedawcę) obowiązuje rękojmia (2 lata)…

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Dokładnie.
    Wiec jakby go trzeba wymienić to nie ty sobie sam ogarniasz sprawę tylko idziesz do sprzedawcy i on sobie sam musi ogarnąć sprawę.
    Jeżeli nie jest w stanie to zawsze może oddać kasę.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

I właśnie nad tym się zastanawiałem. Kupiłem w Seb Bike i to jest mój sprzedawca. Więc w razie czego to on powinien mieć problem nie ja. Jednak przedstawiono mi sprawę inaczej. No nic, na razie nie marudzę bo nic się nie dzieje, ale niesmak pozostał.

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Teraz sprzedawcy SYMów pwinni się modlić, żeby te maszyny były tak niezawodne i bezobsługowe, jak nam (w)mówili :-)))
    *
    A my, posiadacze, będziemy ich w tych modlitwach wspierali…

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 272 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie