Nieregularna praca silnika Yamaha Aerox

Siemanko,Witam wszystkich,jestem tutaj nowy i jeszcze nie bardzo sie we wszystkim orientuje wiec jesli dodałem temat w złym dziale to prosze o przeniesienie,ale do rzeczy :) chodzi mi głownie o to ze moj Aerox ostatnimi czasy zaczął bardzo dziwnie działać :/ to znaczy..przekładałem go do nowej ramy bo stara przez swój wiek była skorodowana, podczas przekładki musiałem przenieść cała elektrykę i myslalem ze wszystko dobrze podpialem, ale mniejsza z tym, skuter zaczął dziwnie,a nawet bardzo dziwnie jeździć :/ przerywa go po rozgrzaniu silnika po prostu przejadę 5 km i silnik zaczyna mulić i to bardzo nieregularnie, nie tak jak w przypadku zatkanego badz niewyregulowanego gaźnika, i moje pytanie brzmi czy problem tkwi w cewce zaplonowej? Czy moze w module? Dodam jeszcze ze skuter przy jeździe we dwoje jedzie normalnie a podczas jazdy w pojedynkę jedzie normalnie co jest dla mnie bardzo dziwne :/ i bardzo dziwnie rzezi ze mam wrażenie jakby silnik miał sie zaraz zatrzeć.. Nigdy sie z takim czymś nie spotkałem jeszcze i nie wiem co moze byc przyczyna takiego czegos :/ prosze o pomoc :(

...skuter podczas jazdy we dwoje jedzie normalnie a podczas jazdy w pojedynkę jedzie normalnie...
faktycznie dziwne. a możesz jaśniej?
przekładałeś swoją elektrykę czy rzeźbiłeś z dwu różnych? wersje były identyczne?

Ups Sorrka pomyliłem sie bo widzisz ze duzo pisałem :/ chodziło mi ze w pojedynkę jedzie nieregularnie, przerywa, a co do elektryki to przełożyłem cała ze starej ramy do nowej nic praktycznie nie odpinając,bynajmniej nie na stałe oprócz kostek zeby Po prostu dało sie ja wogole wyciągnąć z tego skutera.